Odrębność historyczna Europy Środkowej

Krzysztof Brzechczyn
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Odrębność historyczna Europy Środkowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wydawnictwo: Fundacja Humaniora
Kategoria: Historia
Stron: 255

Autor

Krzysztof Brzechczyn Krzysztof Brzechczyn
Urodzony 5 lipca 1963 roku w Polsce (Kalisz)
Krzysztof Zenon Brzechczyn – polski historyk i filozof, nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1987 roku ukończył studia w Wydziale Historii UAM. W 1995 roku uzyskał...

Pozostałe książki:

Odrębność historyczna Europy Środkowej Między pracą organiczną a walką o niepodległość O wielości linii rozwojowych w procesie historycznym : próba interpretacji ewolucji społeczeństwa meksykańskiego Umysł solidarnościowy
Wszystkie książki Krzysztof Brzechczyn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Odrębność historyczna Europy Środkowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Chassefierre
2019-11-20
3 /10
Przeczytane Nauki społeczne i ich okolice

Zastrzeżeń odnośnie książki mam kilka (a przed wystawieniem jednej gwiazdki powstrzymała mnie tylko analogia do przeklętego ,,Zmierzchu'', który w ten sposób oceniłam - zwyczajnie nie chcę obrażac autora, porównując go do wątpliwej jakości ,,twórczości'' pani Meyer).
Zatem... jeśli po przeczytaniu tej książki macie nadzieję, że autor wyjaśni wam - prosto, kawa na ławę - na czym, jego zdaniem, tytułowa odrębność historyczna Europy Środkowej polega to... mylicie się. Sami musicie na to wpaść. A co.
Jeśli macie nadzieję na przyjemną lekturę - mylicie się. Autor, zdawać by się mogło, uczepił się swojego przeklętego n-Mmh, ewangelicznej i nie-ewangelicznej koncepcji człowieka, a także rewolucji I i II rodzaju. Nie mówię, że to nie jest ciekawe, ale cały czas czekałam na odrębności...

Ponadto, czasami odnosiłam wrażenie, że narracja ,,odkrywa przede mną Amerykę''. Poniższy cytat chyba dokładnie zobrazuje to, co mam na myśli: ,,Ta dziedzina wytwórczości, która ma lepszą perspektywę rozwojową będzie się dynamiczniej rozwijać i w przyszłości zdominuje gospodarkę danego społeczeństwa'' You don't say?

Ogólnie rzecz biorąc: droga przez mękę. Ale jeśli ktoś chce przeczytać - nie bronię. Jakąś wartość pewnie dla kogoś ta książka mieć będzie.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Odrębność historyczna Europy Środkowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl