Odwaga cywilna a przemoc w szkole. Scenariusze godzin wychowawczych

Karl E. Dambach
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Odwaga cywilna a przemoc w szkole. Scenariusze godzin wychowawczych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka jest poświęcona kształtowaniu odwagi cywilnej w szkole, wśród uczniów. Publikacja powstała na podstawie pedagogicznych doświadczeń autora i jego współpracowników. Wyjaśniają oni, że szkolne problemy wynikają z braku umiejętności określenia swoich oraz cudzych uczuć, a także z niewłaściwej komunikacji. Proponują szereg ćwiczeń pozwalających na przekazanie uczniom wiedzy na ten temat i nabycie niezbędnych umiejętności tak, aby mogli lepiej i skuteczniej komunikować się nawzajem i wyrażać siebie. Konsekwencją tych umiejętności będzie większa odwaga uczniów w sytuacji, gdy trzeba obronić się przed agresją czy wyrazić sprzeciw wobec grupy (np. jeśli grupa znęca się nad kimś itp.), a co za tym idzie – mniej tragedii w szkołach. Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla praktyków –nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także dla rodziców i starszej młodzieży.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Odwaga cywilna a przemoc w szkole. Scenariusze godzin wychowawczych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Chassefierre
2019-11-20
6 /10
Przeczytane Nauki społeczne i ich okolice Popularno- i okołonaukowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Odwaga cywilna a przemoc w szkole. Scenariusze godzin wychowawczych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl