Odwieczne zło. Klerykalizm i pedofilia w Kościele

Gian Franco Svidercoschi
Odwieczne zło. Klerykalizm i pedofilia w Kościele
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kościół. Świętość i grzech. Nadzwyczajne dobro i odwieczne zło. Od starożytności chrześcijaństwo zmaga się z dwoma demonami klerykalizmem i pedofilią. Ten piekielny związek, który wyrządził wiele krzywd, został rozbity całkiem niedawno. A towarzyszyło temu wielkie zgorszenie. Gian Franco Svidercoschi, jeden z najwybitniejszych watykanistów, odkrywa przed czytelnikiem, w jaki sposób to zło zadomowiło się w Kościele, w jego strukturach. Pokazuje, jak doszło do tego, że myślenie o dobru oprawców i instytucji stało się w pewnym momencie ważniejsze od myślenia o ofiarach. Książkę uzupełniają wstęp ks. Adama Bonieckiego MIC i Krótka historia zmagań Kościoła z wykorzystaniem seksualnym małoletnich opracowana przez o. Adama Żaka SJ, koordynatora ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski.  
Data wydania: 2019-09-25
ISBN: 978-83-277-1726-9, 9788327717269
Wydawnictwo: WAM
Stron: 144
dodana przez: jbutton

Autor

Gian Franco Svidercoschi Gian Franco Svidercoschi
Urodzony 22 lipca 1936 roku we Włoszech (Ascoli Piceno)
Gian Franco Svidercoschi – włoski dziennikarz, pisarz, watykanista o polskich korzeniach. Były zastępca redaktora naczelnego watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano. Svidercoschi opublikował ponad 20 książek. Współpracował z Janem Pawłem II prz...

Pozostałe książki:

Historia Karola Wojtyły W poszukiwaniu ojca Papież, który nie umiera. Dziedzictwo Jana Pawła II Papież, który zapalił świat Dokąd zmierza Kościół?
Wszystkie książki Gian Franco Svidercoschi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Odwieczne zło. Klerykalizm i pedofilia w Kościele nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odwieczne zło. Klerykalizm i pedofilia w Kościele. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe