Papież, który zapalił świat

Gian Franco Svidercoschi
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Papież, który zapalił świat
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Staram się być śmiały, iść naprzód bez względu na konsekwencje”.I tak zaczęły się problemy. Ten pontyfikat, rozpoczęty w marcowy wieczór łagodnym buonasera, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi. Papież Franciszek realizuje śmiały plan odnowy Kościoła. Otwiera szeroko jego drzwi, pragnąc, by był blisko ludzi. Rozpoczyna reformę Kurii Rzymskiej. Prześwietla finanse banku watykańskiego. Zmniejsza dystans między hierarchami a wiernymi. Przypomina duchownym, że mają być pasterzami dusz, a nie funkcjonariuszami. Wzywa do solidarności ze wszystkimi potrzebującymi. Robi wszystko, by chrześcijanie powrócili do radykalizmu i prostoty Ewangelii. Czyni to, nie licząc się z kosztami – samotnością, niezrozumieniem i rosnącą opozycją ze strony części hierarchii przestraszonej demontażem starego systemu. Czy pierwszy papież jezuita – zgodnie z testamentem św. Ignacego – nadal będzie „podpalał” świat? Gian Franco Svidercoschi (ur. 1936) – włoski dziennikarz o polskich korzeniach, watykanista, specjalista ds. problemów religijnych i polityki międzynarodowej. Relacjonował przebieg II Soboru Watykańskiego. Wieloletni redaktor miesięcznika „L’Osservatore Romano”. Autor kilkunastu książek, w tym bestsellerowego wywiadu z kard. Stanisławem Dziwiszem Świadectwo. W oparciu o jego biografię Jana Pawła II powstał scenariusz filmu Karol. Człowiek, który został papieżem.
Data wydania: 2017-09-27
ISBN: 978-83-240-4955-4, 9788324049554
Wydawnictwo: Znak
Stron: 224

Autor

Gian Franco Svidercoschi Gian Franco Svidercoschi
Urodzony 22 lipca 1936 roku we Włoszech (Ascoli Piceno)
Gian Franco Svidercoschi – włoski dziennikarz, pisarz, watykanista o polskich korzeniach. Były zastępca redaktora naczelnego watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano. Svidercoschi opublikował ponad 20 książek. Współpracował z Janem Pawłem II prz...

Pozostałe książki:

Historia Karola Wojtyły W poszukiwaniu ojca Papież, który nie umiera. Dziedzictwo Jana Pawła II Odwieczne zło. Klerykalizm i pedofilia w Kościele Dokąd zmierza Kościół?
Wszystkie książki Gian Franco Svidercoschi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Papież, który zapalił świat? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Brzezinkowa
2020-09-01
5 /10
Przeczytane

Pamiętacie jak wybrano nowego papieża? Mi od razu skradł on serce... Z czasem pojawiało się coraz więcej pogłosek o jego komunistycznej przeszłości i radykalnych poglądach. Wydawało się, że ma więcej przeciwników niż mogłoby się wydawać. To on postawił na bezwzględne miłosierdzie, czym zyskał sobie wielu sympatyków jak i zagorzałych przeciwników. To on nie boi się stanąć naprzeciw biskupom i kardynałom. Choć to oni często idą na skargę do "emerytowanego papieża". Skąd ta odwaga i chęć zmiany kościoła? Dlaczego Franciszek często sam podejmuje decyzje, które wywołują ogromne poruszenie? W tej książce jesteśmy w stanie lepiej go poznać po kilku latach pontyfikatu. Wiadomo, że wszystko jeszcze trwa, a "rewolucja", którą rozpoczął Bergoglio jest oczywiście in progress jednak to nowe spojrzenie już jest widoczne. Człowiek pełen wiary, determinacji i chęci dialogu z każdym. Niezależnie od poglądów. Czy w dalszym ciągu będzie "zapalał świat"? Tym zdjęciem wchodzę w kolejny etap akcji u @mrumru_hand_made pt. "Książka z zakładką". #majowaksiążka
------------------------------------------------------------
@wydawnictwoznakpl#wydawnictwoznak...

| link |

Cytaty z książki

“Rodzina to przymierze miłości naznaczone jednością, wiernością, nierozerwalnością i otwartością na życie. Ideał więc to nie tylko żyć na zawsze razem, ale do końca się kochać. ”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl