Okiem psa. Bestsellerowy poradnik psiej psychologii

John Fisher
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Okiem psa. Bestsellerowy poradnik psiej psychologii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Nowe wydanie – poprawione i uzupełnione. Oryginalny i bestsellerowy przewodnik psiej psychologii pomoże Ci zrozumieć twojego psa. Klasyczna analiza psiego umysłu pióra Johna Fishera to obowiązkowa lektura dla wszystkich właścicieli psów, którzy chcą wiedzieć, co się dzieje w psiej głowie. Za pomocą przykładów z praktyki autora ta fantastyczna książka daje możliwość dogłębnego zrozumienia psiej psychologii i tłumaczy, jak przedstawia się świat widziany oczami psa. W latach 80. i 90. XX wieku John Fisher zrewolucjonizował system szkolenia psów, najpierw w Anglii, a następnie w USA. Swoim autoironicznym stylem i z poczuciem humoru uczy on nas „myśleć jak pies”. Fisher był także jednym z członków założycieli Association of Pet Behaviour Counsellors – Stowarzyszenia Doradców do spraw Zachowań Zwierząt Domowych. Dokładnie zaktualizowana przez behawiorystkę psów Pam Mackinnon książka „Okiem psa” kieruje pionierskie podejście Johna w stronę nowych pokoleń. Dzięki przeczytaniu tej książki zrozumiecie, jak wasz zwierzak myśli i będziecie cieszyć się z posiadania szczęśliwego i posłusznego towarzysza. Prawdziwy pionier psiej terapii behawioralnej, John Fisher był prekursorem nowego sposobu rozumienia psów i pozytywnych metod szkolenia oraz wychowania ich. Gwen Bailey, autorka książki „The Perfect Puppy” („Idealne szczenię”) Okiem psa to dziedzictwo mojego mentora. Głoszone przez Johna ideały łagodnego, życzliwego i skutecznego zarazem szkolenia zdały próbę czasu. Obowiązkowa lektura dla miłośników psów na całym świecie. Sarah Whitehead, autorka książki „Clever dog: The secrets Your Dog Wants You to Know” („Bystry pies: sekrety, które wasz pies chciałby wam powierzyć”)
Tytuł oryginalny: Think Dog: The bestselling guide to canine psychology
Data wydania: 2015-03-31
ISBN: 978-83-09-01094-4, 9788309010944
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
Kategorie: Weterynaria, Psy
Stron: 220
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

PSIjaciel.

11.02.2012

A. marzy się pies. Konkretnej rasy, najlepiej wychowany od szczeniaka, choć adopcja młodego osobnika też wchodziłaby w grę (oczywiście, rasa jest w tym wypadku kluczowa). Ja również chciałabym mieć psa, ale takiego, któremu mogłabym dać miłość i opiekę, na które ów zwierzak czeka w schronisku. Różnica między mną a A. jest taka, że ja miałam wcześ... {} Recenzja książki Okiem psa

@Tessiak@Tessiak {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@MLB
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Wielokrotnie czytane Posiadam

Wprawdzie John Fisher jest "ojcem" ( jednym z "ojców") zdewaluowanej Teorii Dominacji, ale jego książka nie jest na niej oparta. Wiele z prezentowanych metod jest skutecznych i można je wywieść z nowszych teorii, np., praca z dyskami, homeopatia, terapia Bacha, wpływ diety na zachowanie psa. Stąd, ta książka nie jest szkodliwa, a może być pomocna. Autor nie mienił się Zaklinaczem Psów ;-)
Zgadzam się w pełni ze zdaniem Johna Fisera, że podstawą porozumienia z psem jest zdobycie jego zaufania, przekonanie o dobrych intencjach. Pomimo wiary w teorię dominacji, w książce „Okiem psa” John Fisher zawarł wiele cennych wskazówek i metod postępowania z psem, opartych na pozytywnym wzmocnieniu stosowaniu nagród i pochwał, budowaniu silnej więzi opartej na zaufaniu..
To bardzo budujące, że John Fisher wycofał się w swojej ostatniej opublikowanej książce z teorii dominacji – nie znam tej pozycji, czego bardzo żałuję, ale pozwolę sobie zacytować: „Naprawdę nie wierzę, by psy postrzegały nas jako inne psy, i dlatego uważam, że nie rywalizują z nami o pozycję”. Ten fragment znalazłam w książce Barry’ego Eatona „Dominacja u psów. Prawda, czy mit”
Szkoda bardzo, że wydawca "Okiem psa" nie wspomina o tym, choćby we wprowadzeniu.

{}× 1 | link |
@misha
2013-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Jeśli potraktujemy z dystansem teorię dominacji, jest to ciekawa lektura. Zaletą autora jest lekkie pióro, książkę czyta się naprawdę przyjemnie.

{} | link |
@Klementynka
2021-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane moja bilioteczka
AG
2008-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
@Vemona
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Prehistoria Mam psy/rasy/wychowanie
@Tessiak
2012-02-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Mara
2012-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Do sprzedania
@Orion74
2011-12-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
MM
2010-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
PA
2010-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Okiem psa. Bestsellerowy poradnik psiej psychologii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl