Okruchy szczęścia

Claudia Piñeiro
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Okruchy szczęścia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kolejna intrygująca powieść autorki wychwalanej przez José Saramago i Rosę Montero oraz zagraniczną krytykę, i uwielbianą przez rzesze czytelników na całym świecie. Mary Lohan, Marilé Lauría lub María Elena Pujon - trzy różne tożsamości, trzy wcielenia tej samej kobiety - wraca na przedmieścia Buenos Aires, gdzie kiedyś założyła rodzinę i mieszkała, póki rodzinna tragedia nie zmusiła jej do ucieczki. Wraca odmieniona: wygląda inaczej, ma inny głos, zmieniła również imię i nazwisko. Czy jej dawni znajomi zdołają ją rozpoznać? A przede wszystkim, czy rozpozna ją on? Kobieta jeszcze nie rozumie, dlaczego zdecydowała się na powrót do przeszłości, o której obiecała sobie zapomnieć na zawsze. Po kilku oczekiwanych spotkaniach i zupełnie nieoczekiwanych odkryciach zaczyna pojmować, że życiem nie rządzi wcale ani przeznaczenie, ani przypadek, a decyzja o powrocie okazuje się tytułowym małym szczęściem. Claudia Pinero zaskakuje i uwodzi tą wzruszającą, przenikliwą historią. Po raz kolejny, przetykając nitki intymności i realizmu, sprawia, że czytelnik zostaje złapany w sieć opowieści. "Okruchy szczęścia to historia, która uwodzi czytelnika od początku. Autorce udaje się sprawić, że opisane w niej wydarzenia wstrząsają nami do głębi i myślimy o nich jeszcze długo po zakończeniu lektury" - Javier Pintor, Que Leer. "Dramatyczne i niespodziewane załamanie, jakie przeżywa bohaterka, to najbardziej fascynujące fragmenty tej powieści" - Nicolás Minambres, Filandon.
Data wydania: 2016-10-26
ISBN: 978-83-7999-821-0, 9788379998210
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 272

Autor

Claudia Piñeiro Claudia Piñeiro
Urodzona 10 kwietnia 1960 roku w Argentynie (Burzaco)
Claudia Piñeiro mieszka w Buenos Aires. Przez wiele lat była dziennikarką, dramatopisarką i scenarzystką telewizyjną. W 1992 roku zdobyła prestiżową nagrodę dziennikarską Pléyade. Niedawno powróciła do pisania fikcji literackiej. Czwartkowe wdowy to...

Pozostałe książki:

Czwartkowe wdowy Betibu Elena wie. Twoja Klątwy Katedry
Wszystkie książki Claudia Piñeiro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Okruchy szczęścia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane ❤ 2017 ❤ Odwiedzamy Argentynę

Powieść psychologiczno - obyczajowa "Okruchy szczęścia" pióra argentyńskiej pisarki Claudii Piñeiro opowiada o bezgranicznej miłości macierzyńskiej, która została wystawiona na jedną z największych prób. Marilé Lauría wybierając tzw. mniejsze zło i mając na względzie jedynie dobro własnego synka postanawia opuścić rodzinę - męża i sześcioletniego Federica.

Zapytamy co skłoniło bohaterkę do tak drastycznego kroku?...

Pewne tragiczne wydarzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, na skutek których ginie kilkuletni chłopiec, stały się powodem ciągłych oskarżeń i szkalowania Marilé, a ona została potępiona przez otoczenie i uznana winną śmierci dziecka. W hermetycznym środowisku Temperley na przedmieściach Buenos Aires nie było miejsca na zrozumienie, tłumaczenie, nastąpił osąd i wymierzono karę, która dotknęła nie tylko Marilé, ale również jej rodzinę. Patrząc jak społeczność mści się na jej niewinnym dziecku bohaterka decyduje się na krok ostateczny. Postanawia opuścić rodzinę, zostawić syna jego ojcu i w ten sposób zapewnić mu dalsze, względnie spokojne życie. Mając świadomość bólu i cierpienia jakiego doświadczy Federico decyduje się na ten drastyczny krok, dzięki któremu ma nadzieję ochronić swoje ukochane dziecko przed jeszcze dotkliwszymi konsekwencjami.

Opuszczenie dziecka to dla bohaterki największa kara. Dotkliwsza niż samobójstwo, bo dzięki niej Marilé skazuje się na śmierć za życia. Od tej pory nic już nie jest takie samo, a dalsze ży...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Okruchy szczęścia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl