Ol-Soni Kisań

Wacław Sieroszewski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ol-Soni Kisań
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zawarte w niniejszym tomie utwory napisane zostały niedługo po podróży naukowo-etnograficznej, jaką Sieroszewski odbył do plemienia Ajnów. Zwiedził wtedy Chiny północne, Mandżurię, Koreę, Sachalin i wyspy japońskie.

W e-booku znajdziemy takie rozdziały jak: Stryjaszek, Rudy pies, Klasztor, Dostojnicy, Uczta, Niewolnik, Tancerka i rycerz, Bambus wstrząsa swymi liśćmi, Mogiła królowej, Przepowiednia sprawdza się, Ojciec i syn, Ciepły wiatr pustyni, Wieści od stryjaszka, Pożar serc, Pierwszy wir wodospadu, Przepaść, Szept gałęzi w ogrodzie rozkoszy, Przepowiednia Wernyhory, Sclavus saltans.

Wacław Sieroszewski napisał wiele powieści, nowel i książek opisujących życie na Dalekim Wschodzie. Głównie znany jest jako autor powieści. Napisał także kilka książek o charakterze naukowym, opisujących życie takich społeczności azjatyckich jak Jakuci, Koreańczycy oraz Ajnowie. Sieroszewski nie patrzył na krajowców, tak jak zwykli to niejednokrotnie czynić antropolodzy z krajów kolonizatorskich, nawiązywał on wśród syberyjskiego ludu przyjaźnie, zawierał znajomości, nawet założył rodzinę, udało mu się więc wniknąć do opisywanego społeczeństwa, poznać je od środka.
Data wydania: 2017-12-14
ISBN: 978-83-8119-207-1, 9788381192071
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 133
dodana przez: Jack_

Autor

Wacław Sieroszewski Wacław Sieroszewski
Urodzony 24 sierpnia 1858 roku w Polsce (Wólka Kozłowska )

Pozostałe książki:

Bajki Miłość i śmierć Na kresach lasów Woda Żywa. Baśnie pisarzy polskich Po prostu miłość
Wszystkie książki Wacław Sieroszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ol-Soni Kisań aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Jack_
2022-01-10
7 /10
Przeczytane Sieroszewski_Wacław Zz_Lit_(Podróż_Reportaż_Fakt)

Wacław Sieroszewski to mniej znany pisarz w naszym kraju, sam nie wiedziałbym o jego istnieniu gdyby nie fakt że interesuję się Dalekim Wschodem. Dzięki temu mam zaszczyt poznawać jego prozę, do której mam obszerny dostęp dzięki Legimi, a która wydaje się bardzo ciekawa. Z racji tego że był podróżnikiem, badaczem oraz etnografem, oraz chcąc uniknąć zesłania za działalność niepodległościową w Polsce wyjechał na Daleki Wschód, co pozwoliło mu pisać o tym regionie, głownie o Syberii, Japonii, Korei czy Chinach, które są w kręgu moich zainteresowań. Czytanie jego książek jest tym ciekawsze bowiem obejmuje czaso okres XIX i XX wieku, więc można dostrzec zachodzące zmiany na tym obszarze, niemal w każdej dziedzinie w odniesieniu do teraźniejszości.

Na pierwszy ogień poszła powieść „OL – SONI KISAŃ” zarysowująca problemy ekonomiczne, społeczne i polityczne wpływające na Koreę na przełomie XIX i XX wieku. Głównymi bohaterami tej powieści jest młoda tancerka Kisaeng oraz Kim-non-czi młody jangban wywodzący się z wpływowego rodu marzący o modernizacji kraju. Melodramatyczny wątek czyli miłość tancerki do koreańskiego szlachcica jest tylko tłem dla tej historii. Głównym celem autora było ukazanie burzliwych przemian jakie zaszły w tamtym okresie na Półwyspie Koreańskim, przede wszystkim za sprawą chłopskiej rebelii donghaków. Feudalna struktura społeczna wymagała reform i głębokich zmian dlatego donghakowie domagali się ukarania skorumpowanych urzędników, umorze...

× 4 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Ol-Soni Kisań. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl