Opowieści kasjera

Piotr Goszczycki
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Opowieści kasjera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieści Kasjera to prawdziwe historie ludzi, którzy stoją po drugiej stronie "barykady" To anegdoty, refleksje i wspomnienia, subiektywne odczucia — zza okienek kas biletowych PKP, współczesnych dyskontów, piekarń i banków. Ciągły kontakt z klientem, ich cierpliwość, uprzejmość i wyrozumiałość, umiejętność rozmowy to podstawa ich pracy. Opowieści Kasjera to ciekawa podróż przez lata 90. do czasów współczesnych — Biegający Bibliotekarz
Data wydania: 2023-11-23
ISBN: 978-83-67753-11-1, 9788367753111
Wydawnictwo: Komograf
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 112
dodana przez: biegajacy_bibliotekarz

Autor

Piotr Goszczycki
Urodzony 1 października 1977 roku w Polsce (Warszawa)
Piotr Goszczycki – z zawodu Mistrz Piekarnictwa. 25 lat zawodowego życia związany był z piekarnictwem, obecnie pracuje jako kasjer. Jest najmłodszym członkiem Totus Tuus przy parafii św. Patryka w Warszawie oraz wolontariuszem w Stacji Muzeum. Od ki...

Pozostałe książki:

Doba na Mazowszu Opowieści kasjera Pomiędzy jutrem Oddychaliśmy za głośno Apetyt na jesień
Wszystkie książki Piotr Goszczycki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tak nas widzą... z drugiej strony lady

26.11.2023

Autora Opowieści kasjera poznałem nie tak dawno, gdy zaproponował mi patronat medialny niniejszej lektury. Od razu zainteresowałem się nim z różnych powodów. Po pierwsze: to mój pierwszy patronat medialny, jako Biegający Bibliotekarz, po drugie: temat książki jest niezwykle interesujący, bo pozwala wrócić pamięcią w czasy sklepów, gdzie kolejki by... Recenzja książki Opowieści kasjera

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@EwaAnnaSosnowska
2024-06-16
8 /10

Chyba nie ma na tym świecie człowieka, który nigdy nie robił zakupów…
Historiami, które przytrafiły się podczas wizyt w sklepie, na targu czy gdziekolwiek indziej można by wypełnić niejedną księgę. Część z nich przywołuje uśmiech na twarzy, a w przypadku innych chce się zgrzytać zębami.
Jednak bez względu na wszystko trzeba pamiętać, że po drugiej stronie tej symbolicznej lady stoi człowiek. I to człowiek, który, pomijając już dobre wychowanie, musi się zachowywać zgodnie ze standardami firmy, w której pracuje. A co za tym idzie, nie zawsze może odpowiedzieć tak, jak by chciał.
Bywa też, że jeden człowiek tę samą anegdotę opowiada na różny sposób. Wszystko zależy od tego, z kim w danym momencie rozmawia.
W „Opowieściach kasjera” jest kilkanaście starannie wyselekcjonowanych historii z tej i tamtej strony lady, i to nie tylko z bogatej biografii Autora, no i nie tylko współczesne. Kilka z nich sięga bowiem czasów PRL-u, gdy równie ważne co szczęście, by trafić na towar, były odpowiednie znajomości.
Gorąco polecam!!
I to bez względu, czy potraktujecie te opowiadania jako podróż sentymentalną, czy jako potwierdzenie słów babć i mam, czy też w dowolny inny sposób.
Dla mnie jest to podróż sentymentalna… wiem bowiem jak wygląda praca w sklepie. Zarówno od mamy, która niemal całe swoje zawodowe życie przepracowała w handlu, jak i w mniejszym stopniu z własnego doświadczenia.
Za książkę do recenzji d...

| link |
@biegajacy_bibliotekarz
2023-11-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieści kasjera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl