Opowieści wigilijne

Ewa Gil-Kołakowska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Opowieści wigilijne
Książka Opowieści wigilijne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Opowieści wigilijne to ilustrowany album zawierający 26 opowieści - wspomnień związanych z Wigilią i świętami Bożego Narodzenia spisanych przez dziennikarkę Ewę Gil-Kołakowską na podstawie rozmów ze znanymi i lubianymi Polakami: aktorami, wokalistami, przedstawicielami świata sportu, nauki i showbiznesu. Wzruszające, pełne humoru, najczęściej ciepłe, czasem nostalgiczne, pełne szczegółów z lat dzieciństwa i młodości, ilustrowane są fotografiami z albumów rodzinnych i współczesnymi zdjęciami bohaterów książki. Są wśród nich reprezentanci różnych profesji, różnych pokoleń i różnych tradycji regionalnych i rodzinnych: Kazik Staszewski i ks. Isakowicz Zaleski, Magda Schejbal i Magda Zawadzka, Piotr Galiński i Jan Miodek, Tomasz Raczek i Robert Makłowicz, Paweł Królikowski i Danuta Stenka… Dodatkiem do wspomnień jest dwanaście zwięzłych tekstów, napisanych przez księdza Henryka Szareykę, traktujących o polskiej tradycji wigilijnej i bożonarodzeniowej. Stanowią one komentarz teologiczno-etnograficzny do świątecznych zwyczajów i obrzędów. O swoich Świętach opowiadają: Michał Bajor, Hanna Bakuła, Artur Barciś, Anna Dymna, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Piotr Galiński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Emilian Kamiński, Paweł Królikowski, Laura Łącz, Robert Makłowicz, Jan Miodek, Jan Jakub Należyty, Anna Popek, Małgorzata Potocka, Tomasz Raczek, Erwina Ryś-Ferens, Magdalena Schejbal, Ewa Skibińska, Kazik Staszewski, Danuta Stenka, Stanisław Szelc, Krystyna Tkacz, Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Wojnowska, Magdalena Zawadzka. Idealny prezent pod choinkę, wspaniała lektura na świąteczny czas.
Data wydania: 2011-11-25
ISBN: 978-83-62478-37-8, 9788362478378
Wydawnictwo: Bukowy Las
Stron: 232

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Opowieści wigilijne

28.01.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Myśl o świętach wywołuje we mnie skojarzenie ze stanem skupienia, wybaczenia, pojednania. Staram się myśleć dobrze. Przede wszystkim myśleć dobrze o ludziach... Jeśli mam, czegoś komuś życzyć, to – niezmiennie zawsze – życzę mu dobrze! Bo to dobrze jak ludzie sobie dobrze życzą.”* Pamiętacie święta z dzieciństwa kiedy to jeszcze ten czas nie był ... {} Recenzja książki Opowieści wigilijne

Magia świąt...

6.03.2012

Czas Świąt Bożonarodzeniowych minął, ale niektórzy chcą zatrzymać ich atmosferę. Mi pomogła w tym książka "Opowieści wigilijne" , mogłam powrócić do Bożonarodzeniowego stołu i przygotowań jeszcze raz. Nie musiałam na to czekać aż rok. Mogłam przeczytać o tradycjach i wspomnieniach z tego czasu, innych ludzi. Zamknijcie oczy i przypomnijcie sobie c... {} Recenzja książki Opowieści wigilijne

Moja opinia o książce

Opinie

@Bujaczek
2012-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

„Opowieści wigilijne” to zbiór dwadzieścia sześć opowiadań, wspomnień czy też refleksji sławnych ludzi na przykład takich jak: Artur Barciś, Anna Dymna, Emilian Kamiński, ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski, Robert Makłowicz, Tomasz Raczek, Jan Miodek, Beata Tyszkiewicz, Magdalena Schejbal i wielu innych. To właśnie dzięki nim mamy możliwość poznania tego jak było kiedyś, towarzyszymy sławnym polakom w ich wędrówce do przeszłości. Mamy możliwość zobaczyć jakie były ich święta dawniej, ale i teraz. Ten świąteczny czas kiedyś był bardzo celebrowany, ludzie odpowiednio się do niego przygotowywali. Dorośli robili porządki, gotowali świąteczne potrawy, a dzieci mieli za zadanie przygotować ozdoby choinkowe gdyż dawniej nie było możliwości kupna.

{} | link |

Co czytać po książce “Opowieści wigilijne”- Ewa Gil-Kołakowska

Książka Rokhorm z Aron
Rokhorm z Aron Ewa Gil-Kołakowska
"Jest to książka, która ujmuje swoją oryginalnością, krajobr...
Książka Opowieści bielsze niż śnieg
Opowieści bielsze niż śnieg Ewa Gil-Kołakowska
`Opowieści bielsze niż śnieg` to historie o najpiękniejszym ...
Książka Mam jedno oko zielone
Mam jedno oko zielone Sebastian Skalski, Ewa Gil-Kołakowska
Piosenka aktorska to polski fenomen - budzi emocje i wzrusze...

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieści wigilijne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe