Ostatnia aria Mozarta

Matt Rees
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Ostatnia aria Mozarta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykła barokowa opowieść, w której ponadczasowa muzyka jest tłem dla salonowych intryg i zaskakujących zwrotów akcji Jest grudzień 1791 roku. Przebywająca w niewielkiej austriackiej wsi Nannerl, siostra Mozarta, otrzymuje szokujący list z informacją o śmierci brata. Zgodnie z relacją żony, dwa miesiące przed śmiercią wirtuoz zwierzył się jej, że ktoś podał mu truciznę, w wyniku czego jego życie niechybnie zmierza ku końcowi. Nannerl niezwłocznie udaje się do Wiednia. Pragnie czym prędzej odkryć mroczną tajemnicę morderstwa. Otoczona oprószonymi śniegiem barokowymi pałacami i urokliwymi kawiarniami rzuca się w wir podejrzeń i intryg, które ukazują ponure sekrety Mozarta. Zazdrosne kochanki, złowieszczy wierzyciele oraz masoni – im bardziej Nannerl zgłębia przeszłość wirtuoza, tym mocniej przeklęty los brata splata się z jej życiem. Ostatnia aria Mozarta to wciągająca opowieść, która przenosi czytelnika na wystawne salony, w barokowe wnętrza pałaców oraz do monumentalnych sal koncertowych XVIII-wiecznej Austrii. To także owiana historyczną nutą intrygi książka, w której króluje ponadczasowa muzyka, ognista namiętność i moc zagadek.
Data wydania: 2017-08-18
ISBN: 978-83-65740-15-1, 9788365740151
Wydawnictwo: Kobiece
Stron: 368

Autor

Matt Rees Matt Rees Matt Beynon Rees, walijski pisarz i były dziennikarz, jest autorem Omar Yussef serii powieści tajemnicy. Rees urodził się w 1967 roku w Newport, Walia , studiował na Oxford University i University of Maryland, College Park . Jego pierwszym dziełem by...

Pozostałe książki:

Kolaborant z Betlejem Grób w Gazie
Wszystkie książki Matt Rees

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pożegnalna muzyka

16.09.2017

Nannerl, mimo że niemal tak samo utalentowana, nigdy nie zrobiła takiej kariery jak jej słynny brat – Wolfgang Amadeusz Mozart. Mijają trzy lata, odkąd rodzeństwo straciło kontakt, kiedy przychodzi list informujący o śmierci wirtuoza. Nannerl przyjeżdża do Wiednia, ściągnięta wyrzutami sumienia oraz niepokojącym przeczuciem. Istnieje możliwość, że ... Recenzja książki Ostatnia aria Mozarta

@Aivalar@Aivalar × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2019-11-04
7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi

"Ostatnia aria Mozarta" - właśnie skończyłam i jestem bardzo zadowolona. Lekka i przyjemna lektura, która na swoich kartach zabrała mnie w podróż do XVIII wieku, a właściwie do jego schyłku. Nie jest to książka dla wszystkich. Jest to ksiażka dla osób kochających i rozumiejących muzykę klasyczną. Z kart tej powieści dosłownie wylewa się muzyka. Osoby nie czujące klimatu mogą poczuć się znudzone.
Ostatnia aria to wariacja na temat możliwej śmierci Mozarta, ubrana w ciekawą intrygę, okraszona subtelnym wątkiem romansowym, oparta na faktach historycznych, z wplecionymi zręcznie w fabułę historycznymi postaciami. Jednak nie można tej pozycji zakwalifikować do gatunku powieści historycznej. Jeśli lubicie poczytać o dworskich intrygach, spiskach, masonach, polecam. A wszystko to okraszone jest przyjemnym stylem, subtelnym urokiem epoki i muzyką Mozarta. Moja ocena to między 6,5 a 7/10.

× 2 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane ❤ 2017 ❤ Odwiedzamy Austrię 🎁 Recenzenckie 📚 Posiadam

Jan Chryzostom Wolfgang Amadeusz Mozart należy do grona klasyków, kompozytorów genialnych. Podczas krótkiego, zaledwie 35 letniego życia zasłynął swoimi muzycznymi kompozycjami na całym świecie. Jego przedwczesna śmierć 5 grudnia 1791 r. z jednej strony była zaskoczeniem, z drugiej zaś stanowi wciąż wielki znak zapytania. Matt Rees w swojej powieści "Ostatnia aria Mozarta" wspomina wielkiego mistrza i jego ponadczasową muzykę, ale skupia się przede wszystkim na postaci równie genialnej, choć nigdy nie docenionej siostry kompozytora Marie Anne Mozart. To ona stara się poznać i wyjaśnić okoliczności i przyczynę śmierci brata i w tym celu udaje się do Wiednia, gdzie wkracza w hermetyczny świat wolnomularstwa, w którym za życia obracał się brat. Kobieta staje się świadkiem wielu intryg, także politycznych i powoli, krok po kroku, rozwiązuje zagadkę śmierci kompozytora. Należy pamiętać, że prawdziwa przyczyna zgonu Mozarta dotąd nie została potwierdzona, a hipoteza jaką zaproponował autor w powieści "Ostatnia aria Mozarta" jest tylko jednym z kilku możliwych scenariuszy. Ponoć odpowiedzi na nurtujące pytania należy szukać w ostatniej, najbardziej nowatorskiej operze kompozytora jaką jest "Czarodziejski flet" oraz pewnej arii skomponowanej dla szczególnej osoby.

Matt Rees stworzył niezwykle ciekawą, barokową opowieść o sławnych ludziach i trudnych czasach, w których intrygi, knowania i matactwa nie oszczędzały nikogo. Koniec XVIII w. w Austrii, ale także w Europie to czas...

× 1 | link |
@Asamitt
2019-11-19
6 /10
Przeczytane Tajemnica/Zagadka Powieść historyczna
@ejwa1960
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Ebook/audiobook /Legimi Romans/obyczajowe/sensacja 2018
GU
2019-03-08
6 /10
Przeczytane
@Aivalar
2017-09-16
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ostatnia aria Mozarta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl