Ostatnia aria Mozarta

Matt Rees
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Ostatnia aria Mozarta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykła barokowa opowieść, w której ponadczasowa muzyka jest tłem dla salonowych intryg i zaskakujących zwrotów akcji Jest grudzień 1791 roku. Przebywająca w niewielkiej austriackiej wsi Nannerl, siostra Mozarta, otrzymuje szokujący list z informacją o śmierci brata. Zgodnie z relacją żony, dwa miesiące przed śmiercią wirtuoz zwierzył się jej, że ktoś podał mu truciznę, w wyniku czego jego życie niechybnie zmierza ku końcowi. Nannerl niezwłocznie udaje się do Wiednia. Pragnie czym prędzej odkryć mroczną tajemnicę morderstwa. Otoczona oprószonymi śniegiem barokowymi pałacami i urokliwymi kawiarniami rzuca się w wir podejrzeń i intryg, które ukazują ponure sekrety Mozarta. Zazdrosne kochanki, złowieszczy wierzyciele oraz masoni – im bardziej Nannerl zgłębia przeszłość wirtuoza, tym mocniej przeklęty los brata splata się z jej życiem. Ostatnia aria Mozarta to wciągająca opowieść, która przenosi czytelnika na wystawne salony, w barokowe wnętrza pałaców oraz do monumentalnych sal koncertowych XVIII-wiecznej Austrii. To także owiana historyczną nutą intrygi książka, w której króluje ponadczasowa muzyka, ognista namiętność i moc zagadek.
Data wydania: 2017-08-18
ISBN: 978-83-65740-15-1, 9788365740151
Wydawnictwo: Kobiece
Stron: 368

Autor

Matt Rees Matt Rees Matt Beynon Rees, walijski pisarz i były dziennikarz, jest autorem Omar Yussef serii powieści tajemnicy. Rees urodził się w 1967 roku w Newport, Walia , studiował na Oxford University i University of Maryland, College Park . Jego pierwszym dziełem by...

Pozostałe książki:

Kolaborant z Betlejem Grób w Gazie
Wszystkie książki Matt Rees

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pożegnalna muzyka

16.09.2017
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nannerl, mimo że niemal tak samo utalentowana, nigdy nie zrobiła takiej kariery jak jej słynny brat – Wolfgang Amadeusz Mozart. Mijają trzy lata, odkąd rodzeństwo straciło kontakt, kiedy przychodzi list informujący o śmierci wirtuoza. Nannerl przyjeżdża do Wiednia, ściągnięta wyrzutami sumienia oraz niepokojącym przeczuciem. Istnieje możliwość, że ... {} Recenzja książki Ostatnia aria Mozarta

@Aivalar@Aivalar {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi

"Ostatnia aria Mozarta" - właśnie skończyłam i jestem bardzo zadowolona. Lekka i przyjemna lektura, która na swoich kartach zabrała mnie w podróż do XVIII wieku, a właściwie do jego schyłku. Nie jest to książka dla wszystkich. Jest to ksiażka dla osób kochających i rozumiejących muzykę klasyczną. Z kart tej powieści dosłownie wylewa się muzyka. Osoby nie czujące klimatu mogą poczuć się znudzone.
Ostatnia aria to wariacja na temat możliwej śmierci Mozarta, ubrana w ciekawą intrygę, okraszona subtelnym wątkiem romansowym, oparta na faktach historycznych, z wplecionymi zręcznie w fabułę historycznymi postaciami. Jednak nie można tej pozycji zakwalifikować do gatunku powieści historycznej. Jeśli lubicie poczytać o dworskich intrygach, spiskach, masonach, polecam. A wszystko to okraszone jest przyjemnym stylem, subtelnym urokiem epoki i muzyką Mozarta. Moja ocena to między 6,5 a 7/10.

{}× 1 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane ❤ 2017 ❤ Odwiedzamy Austrię 🎁 Recenzenckie 📚 Posiadam

Jan Chryzostom Wolfgang Amadeusz Mozart należy do grona klasyków, kompozytorów genialnych. Podczas krótkiego, zaledwie 35 letniego życia zasłynął swoimi muzycznymi kompozycjami na całym świecie. Jego przedwczesna śmierć 5 grudnia 1791 r. z jednej strony była zaskoczeniem, z drugiej zaś stanowi wciąż wielki znak zapytania. Matt Rees w swojej powieści "Ostatnia aria Mozarta" wspomina wielkiego mistrza i jego ponadczasową muzykę, ale skupia się przede wszystkim na postaci równie genialnej, choć nigdy nie docenionej siostry kompozytora Marie Anne Mozart. To ona stara się poznać i wyjaśnić okoliczności i przyczynę śmierci brata i w tym celu udaje się do Wiednia, gdzie wkracza w hermetyczny świat wolnomularstwa, w którym za życia obracał się brat. Kobieta staje się świadkiem wielu intryg, także politycznych i powoli, krok po kroku, rozwiązuje zagadkę śmierci kompozytora. Należy pamiętać, że prawdziwa przyczyna zgonu Mozarta dotąd nie została potwierdzona, a hipoteza jaką zaproponował autor w powieści "Ostatnia aria Mozarta" jest tylko jednym z kilku możliwych scenariuszy. Ponoć odpowiedzi na nurtujące pytania należy szukać w ostatniej, najbardziej nowatorskiej operze kompozytora jaką jest "Czarodziejski flet" oraz pewnej arii skomponowanej dla szczególnej osoby.

Matt Rees stworzył niezwykle ciekawą, barokową opowieść o sławnych ludziach i trudnych czasach, w których intrygi, knowania i matactwa nie oszczędzały nikogo. Koniec XVIII w. w Austrii, ale także w Europie to czas...

{} | link |
@Asamitt
2019-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Tajemnica/Zagadka Powieść historyczna
@ejwa1960
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ebook/legimi Romans/obyczajowe/sensacja 2018
GU
2019-03-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Aivalar
2017-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ostatnia aria Mozarta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe