Pałac Sztuki - siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Urszula Bęczkowska
Pałac Sztuki - siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi monografię gmachu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (zwanego Pałacem Sztuki). Wzniesiona w latach 1898-1901 budowla w czasach swego powstania była uznawana na gruncie krakowskim za zwiastuna nowych tendencji w architekturze i stosownie do orientacji estetycznej krytyków bądź oskarżana o „secesyjne wypaczenia”, bądź chwalona za śmiałość i nowatorstwo. Celem monografii jest zaprezentowanie z perspektywy stulecia kształtowania się koncepcji architektonicznej gmachu i wyeksponowanie związku tych przemian z procesami zachodzącymi w ówczesnej architekturze europejskiej. Autorka posłużyła się bogatym materiałem źródłowym (projekty architektoniczne, pisma urzędowe, oferty, kosztorysy, korespondencja dotyczącą budowy, archiwalia dokumentujące działalność TPSP, prasa).
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-242-0186-0, 9788324201860
Wydawnictwo: Universitas

Autor

Urszula Bęczkowska Urszula Bęczkowska Dr Urszula Bęczkowska - absolwentka prawa i historii sztuki UJ, tytuł doktora uzyskała w 2008 roku (na podstawie pracy Karol Kremer i krakowski urząd budownictwa 1837-1860). Laureatka m.in. nagród w konkursie im. ks. prof. Szczęsnego Dettloffa przyz...

Pozostałe książki:

Karol Kremer i krakowski urząd budownictwa w latach 1837-1860
Wszystkie książki Urszula Bęczkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pałac Sztuki - siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pałac Sztuki - siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl