Pamiętnik oblężenia Częstochowy 1655 r.

Augustyn Kordecki
Pamiętnik oblężenia Częstochowy 1655 r.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ojciec Augustyn Kordecki przeszedł do historii jako bohaterski obrońca Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego. Jako przeor klasztoru dowodził obroną i stanął na czele zakonników oraz grupy szlachty. W swoim pamiętniku przedstawił wydarzenia związane z oblężeniem klasztoru. Staropolski język oraz liczne cytaty z oryginalnej korespondencji z generałem wojsk szwedzkich pozwolą słuchaczowi przenieść się w czasy oblężenia Jasnej Góry. Atutem realizacji dźwiękowej jest tło muzyczne skomponowane specjalnie na potrzeby nagrania. Nagranie zrealizowano na podstawie wydania piątego książki pt.: "Pamiętniki oblężenia Częstochowy 1655 r." autorstwa ks. Augustyna Kordeckiego wydanego w 1867 r. przez Księgarnię Luxemburską. Realizacja obejmuje większą część oryginalnego tekstu. Pominięto jedynie powtarzające się fragmenty.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-922678-6-7, 9788392267867
Wydawnictwo: Promatek Audio
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pamiętnik oblężenia Częstochowy 1655 r.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pamiętnik oblężenia Częstochowy 1655 r.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl