Pani do sprzątania

Tina Baker
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Pani do sprzątania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Posprząta twoje mieszkanie, ale równie dobrze może sprzątnąć ciebie.

Maria to dobry człowiek i dobra sprzątaczka. Sprząta dla Elsie, uroczej staruszki, która traci pamięć i ma okropnego męża. Sprząta dla Briana, sympatycznego mężczyzny, który ma okropnego szefa. Sprząta dla tajemniczego pana Balogana, który ma okropnych sąsiadów.
Jeśli rozważasz jej zatrudnienie, powinieneś wiedzieć, że Maria mogła zabić okropnego męża, okropnego szefa i okropnego sąsiada. Mogła także zamordować mężczyznę, którego kochała.

Nie planowała zabijania kogokolwiek, ale jej klienci zatrudniają ją, by uporządkowała im życie, a ona bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków – nie wspominając już o tym, o ile szczęśliwsi są teraz. Problem w tym, że morderstwa nie da się wymazać. Można je jedynie zamieść pod dywan i modlić się, by nikt nie przyglądał się zbyt dokładnie…
Data wydania: 2024-05-15
ISBN: 978-83-8357-414-1, 9788383574141
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 400
dodana przez: KamCzyta

Autor

Tina Baker Tina Baker
Urodzona 4 maja 1958 roku w Wielkiej Brytanii (Coalville)
Tina Baker jest autorką, prezenterką, dziennikarką i specjalistką od fitnessu. Opublikowała 4 powieści, w tym bestseller numer 1 Amazona „Zadzwoń do mnie, mamo”. Inne thrillery, które stworzyła we współpracy z wydawcą Viper Books, to „Co zrobiliśmy ...

Pozostałe książki:

Zła mamusia Pani do sprzątania Ostre małe cięcia
Wszystkie książki Tina Baker

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wartość dodana.

27.05.2024

Książka "Pani do sprzątania" Tiny Baker zrobiła na mnie negatywne wrażenie. Maria, główna bohaterka, to wyjątkowa postać – dobra kobieta i doskonała sprzątaczka. Jej praca dla różnych klientów, takich jak Elsie, urocza staruszka z problemami pamięci, Brian, sympatyczny mężczyzna z okropnym szefem, czy tajemniczy pan Balogan, otwiera przed nami róż... Recenzja książki Pani do sprzątania

@Malwi@Malwi × 27

(Nie) zwykła pani do sprzątania!

22.05.2024

"Jedz, śpij, sprzątaj, powtórz." Dokładnie tak wygląda życie Marii, młodej kobiety z bolesną przeszłością, choć jej plany i ambicje były zupełnie inne. Teraz wyczerpująca, fizyczna praca z jednej strony jest próbą ucieczki przed ścigającymi ją demonami, z drugiej w pewnym sensie karą, którą nałożyła na samą siebie za to, co zrobiła. Za przekleńst... Recenzja książki Pani do sprzątania

„Posprząta twoje mieszkanie, ale równie dobrze może sprzątnąć ciebie...”

28.05.2024

"Pani do sprzątania" autorstwa Tiny Baker to powieść, która wciąga czytelnika od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do samego końca. Ta zaskakująca i nieprzewidywalna historia opowiada o Marii, niezwykłej sprzątaczce, której życie jest równie skomplikowane, co fascynujące. Maria nie jest zwyczajną sprzątaczką. Owszem, jej codzienne obowiąz... Recenzja książki Pani do sprzątania

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@coolturka104
2024-05-31
6 /10
Przeczytane

"Jej spe­cjal­ne, DO­GŁĘB­NE sprzą­ta­nie do­ty­czy teraz po­zby­wa­nia się bru­tal­nych mężów iich ciał, anie zwy­kłych ku­chen­nych od­pad­ków".

Tina Baker popełniła thriller zaskakujący w swej prostocie, a jednak tajemniczy i dziwnie pociągający. Ten nader ascetyczny przekaz oddziałuje na wyobraźnię. Nie znajdziecie tu szybkiej akcji czy nadmiernego napięcia, a wszystko krąży wokół tajemniczej Marii. To niezwykle zajmująca osoba, sprawia że chcemy ją bliżej poznać, odkryć jej sekrety i dowiedzieć się, dlaczego pełna marzeń dobrze zapowiadająca się siatkarka, została panią do sprzątania? Okazuje się, że kobieta ma też inne, oblicze — niczym Nemezis (grecka bogini zemsty) karze tych, którzy krzywdzą innych.

Ostatecznie "Pani do sprzątania" nie do końca spełniła moje oczekiwania względem thrillera psychologicznego, nie zapewniła mi emocji, których po tym gatunku oczekuję.

× 4 | link |
@przyrodazksiazka
2024-07-11
10 /10
Przeczytane

Z taką starszą kobietą z książki, to można konie kraść:-) Chciałbyś, aby wysprzątała ci mieszkanie? Dla niej nie ma problemu, tylko nie patrz jej na ręce, bo tego nie lubi. A może masz kuchnię zapełnioną różnym robactwem, gdzie małżonka pozostawiła pana domu z niewysprzątanym mieszkaniem i trzeba to ogranąć? Dla niej również nie stanowi to problemu. A może ktoś zaszedł za skórę jednemu z partnerów i pasowałoby, by dowiedzieć się co ukrywał, czego jej nie mówił? Takie sprawy również załatwia na porządku dziennym. Śledztwo to dla niej bułka z masłem. Jeśli wystarczająco dobrze zapłacisz, to wysprząta ci mieszkanie razem z właścicielem:-) Posprząta po sobie, by więcej zła żona nie musiała go oglądać:-) Zabija z zimną krwią, bo ludzie jej ufają. W końcu cóż takiego może zrobić zgarbiona i schorowana kobieta?
Prześwietna książka przy której nieźle się ubawiłam. Autorka bardzo fajnie opisuje jak się do wszystkiego przygotowywała. Wiemy nawet kiedy z czym miała trudności i jak faktycznie jej ciało znosi każdą pracę. Zastanawiające było to, że jeden z ludzi zapytał się jej kim jest, mężczyzną czy kobietą. To mi dało do myślenia, bo faktycznie narrator wszystko opowiada, więc nie ma jak sprawdzić kim jest. No chyba, że później coś zdradzi, ale żeby mieć tą pewność, sami musielibyście ją przeczytać:-) Czasami niektórzy klienci byli ciekawi opinii jakie wystawiali o niej inni ludzie, wtedy i te wpisy przeczytamy. Z pewnością była to strona najbardziej z zadowolonych, gdzie KAŻD...

× 2 | link |
@kamafama0713
2024-06-13
4 /10

Ta kobieta może być perfekcyjną panią domu , ale.. pomoże Ci również uporządkować Twoje życie.
Przyda się przy czyszczeniu łazienki, lecz również poradzi sobie z usunięciem nielubianego męża, podłego szefa czy irytującego sąsiada.
Maria nigdy nie miała łatwej życiowej drogi, nie była rozpieszczana, a cały swój wolny czas poświęcała innym starając się ich uszczęśliwić.
Kocha swą najstarszą pracodawczynię Elsie, darzy sympatią pana Briana.
A jednak jej przeszłość kryje w sobie mrok i tajemnicę..
Nikt nigdy nie podejrzewałby niepozornie wyglądającej młodej dziewczyny o to, że zrobiła coś złego, a jednak w jej duszy kryją się dwie skrajnie różne osoby.
Empatyczna i pełna energii sprzątaczka okazuje się kimś zupełnie innym- morderczynią, która z zimną krwią odbiera życie innym.
Jaką pracę zaproponuje jej enigmatyczny i niezbyt wylewny Balogan? Czy sekrety dziewczyny ujrzą światło dzienne?

Po tę książkę sięgnęłam po tym jak przeczytałam Ostre małe cięcia jej autorstwa.
Czy ta powieść okazała się równie dobra? Przyznam szczerze,że bardzo spodobał mi się zarys tej fabuły, spodziewałam się więc napięcia i spektakularnych zwrotów akcji, jednak muszę przyznać, że wszystko rozwijało się w bardzo powolnym tempie i chwilami po prostu wiało nudą , do tego zakończenie zupełnie nie przypadło mi do gustu i srogo rozczarowało.

| link |
ON
@onaczytanoca
2024-07-05
6 /10
Przeczytane

Maria jest bardzo dobrą sprzątaczką i do swojego zadania podchodzi bardzo poważnie. Dlatego dla swoich klientów (Elsie, Briana, Balogana) oprócz uporządkowania mieszkania, pozbywa się złych ludzi z ich życia.

Bardzo zaintrygował mnie opis tej książki, bo w sumie nie za dużo się z niego dowiemy. I chyba właśnie to mnie do niej przyciągnęło.

Niestety treść już mnie tak bardzo nie wciągnęła. Brakowało mi dużego zastrzyku emocji i zaskoczenia.

Chociaż postać Marii spodobała mi się. Zwłaszcza jej historia i pierwsze morderstwo. Ale dostajemy ją w ratach, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jednak dobrze, słuchało mi się ten tytuł, mimo, że nie porwał mnie tak do końca. Nie mam wrażenia, że straciłam na nią czas.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Mam w planach poprzednie książki, tym bardziej, że słyszałam o nich wiele dobrego.

| link |
@grozobooki
2024-07-07
5 /10
Przeczytane thriller
@pardobicka
2024-07-13
5 /10
Przeczytane
@gaszla
@gaszla
2024-06-11
6 /10
Przeczytane
@SylwiaW
2024-06-08
6 /10
Przeczytane Ebook
@malgosia311
2024-06-05
5 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2024-05-28
7 /10
@Julita_Dziwis_2
2024-06-12
10 /10
Przeczytane
@Malwi
2024-05-27
3 /10
Przeczytane
@czytanie.na.platanie
2024-05-22
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2024 Posiadam

Cytaty z książki

– Świa­tła będą się pa­li­ły, ale ni­ko­go nie bę­dzie w domu. Będę to­tal­nie szur­nię­ta – mówi Elsie o sobie.
Jeśli ży­jesz zbyt długo, tra­cisz wszyst­kich, któ­rych ko­chasz.
– Licz na naj­lep­sze, spo­dzie­waj się naj­gor­sze­go, celuj w śro­dek – mówi Maria. – Mój tata tak ma­wiał.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl