Panika. Jak neuronauka pomaga pozbyć się ataków lęku

Klaus Bernhardt
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Panika. Jak neuronauka pomaga pozbyć się ataków lęku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Jak neuronauka pomaga pozbyć się ataków lęku? Klaus Bernhardt uważa, że większość stosowanych obecnie terapii strachu to podejścia przestarzałe o całe dziesięciolecia. Proponuje nowy rodzaj terapii, korzystającej z wiedzy na temat tego, jak ludzki mózg przetwarza informacje. Zdaniem autora dzięki tej metodzie pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe mogą bardzo szybko znów odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Tysiące osób skorzystały już z metody Bernhardta, łączącej najnowsze osiągnięcia neuronauki oraz najbardziej użyteczne elementy terapii poznawczo-behawioralnej i psychologii pozytywnej. Dzięki prostym i sprawdzonym ćwiczeniom możemy w ciągu zaledwie kilku tygodni zrozumieć funkcjonowanie „maszynerii” strachu, pozbyć się nawyków wywołujących lęk i zbudować nowe pozytywne połączenia neuronalne. Klaus Bernhardt, ur. w 1968 roku w Mühldorf am Inn w Niemczech, psychoterapeuta, dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej i medycznej, członek Akademii Edukacji Neuronaukowej. Dzięki dostępowi do wyników najnowszych badań nad funkcjonowaniem mózgu opracował nowatorską terapię zaburzeń lękowych. Mieszka i pracuje w Berlinie.
Data wydania: 2018-09-05
ISBN: 978-83-8015-832-0, 9788380158320
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 176

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Panika. Jak neuronauka pomaga pozbyć się ataków lęku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@zuszka60
2019-12-01
10 /10
Przeczytane Psychologia

Doskonała książka o lękach! Autor ( psychoterapeuta) w niezwykle przystępny sposób opisuje mechanizm powstawania lęku i ataków paniki, daje konkretne narzędzia do przezwyciężania ich i powrotu do „normalnego” życia. Preciętnemu człowiekowi borykającemu się z tymi dolegliwościami, które zdecydowanie obniżają komfort życia i odbierają możliwości rozwoju, niepotrzebne są poradniki z rozległa wiedzą medyczną. Ta niewielka objętościowo pozycja daje proste i konkretne wskazówki jak poradzić sobie samemu z lękiem i napadami paniki.

× 2 | link |
@equidad
@equidad
2019-12-01
5 /10
Przeczytane

Spodziewałam się po tej pozycji czegoś zupełnie innego. Kiedy porównuję ją z wciąż nie doczytanym "Lękiem i fobią" Edmunda J. Bourna, który opracował swoje metody leczenia i terapii na podstawie wieloletniego doświadczenia i nieźle udokumentowanych badań, ta krótka książka wypada po prostu słabo.
Po pierwsze, niezwykle drażni mnie potężna megalomania autora. W zasadzie pierwsza połowa książki to pean na cześć własną i własnej metody bez wspominania na czym metoda ta polega.

Po drugie, choć autor przyznaje, że nie przeprowadzono oficjalnych, niezależnych badań jej skuteczności, jest tak nowatorska i doskonała, że pomaga tam, gdzie zawodzą wszystkie inne. Niestety, jakoś trudno mi uwierzyć, że jedno proste ćwiczenie może być skuteczniejsze od miesięcy systematycznej pracy czy nawet leków, także w najtrudniejszych przypadkach, wymagających hospitalizacji. No nie, to chyba tak nie działa. W tym wypadku bardziej przekonuje mnie mozolna praca, o której mowa w "Lęku i fobii".

Po trzecie, trudno mi ufać rzeczom niezbadanym. Owszem, postęp polega na wdrażaniu nowych rozwiązań i odchodzeniu od starych, także w psychoterapii, jednak bez dokładnych badań i potwierdzenia skuteczności (co wymaga nawet kilkunastu lat, o czym pisze autor), zaczyna to pachnieć zwykłą szarlatanerią.

Po czwarte, kiedy już w końcu przechodzimy do metody, okazuje się, że rzeczywiście jest ona prosta. A czy skuteczna? Myślę, że trzeba by pytać kogoś, kto stosował ją w atakach paniki ...

| link |
@wiki820
2021-01-07
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Panika. Jak neuronauka pomaga pozbyć się ataków lęku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl