Państwa miasta. Raport z rajów nieutraconych

Grzegorz Kapla
Państwa miasta. Raport z rajów nieutraconych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Według Grzegorza Kapli, znanego podróżnika i pisarza, miasta mają serca tak samo jak ludzie. Mają swego ducha – genius loci.

Pomysł na książkę urodził się z tęsknoty, aby osobiście poznać miasta, znane dotąd jedynie z nazwy: Jerozolimę, Kair, Dubaj, Delhi, Singapur, Bandar Seri Begawan, Dżakartę, Port Vila, Papeete, Panamę, Nowy Jork, Kapsztad, Berlin.

Teksty zebrane w tym zbiorze są bardzo osobiste, niejednokrotnie pisane na gorąco w barach i hotelikach, oddające niepowtarzalny charakteru danego miejsca i towarzyszącej mu atmosfery.

Poznaj reportaże Grzegorza Kapli, który dzięki mistrzowskiej precyzji opisu i błyskotliwemu językowi zaraża czytelnika swoją pasją życia i podróżowania.
Publikacja ilustrowana bogatym zbiorem zdjęć autora.

Data wydania: 2024-06-24
ISBN: 978-83-67654-52-4, 9788367654524
Wydawnictwo: Lira
Kategoria: Reportaż
Stron: 448
dodana przez: Vernau

Autor

Grzegorz Kapla Grzegorz Kapla Żyje z pisania odkąd odkrył konfucjańską zasadę, że jeśli wybierzesz zajęcie, które kochasz, nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia. Imał się wielu zajęć. Czyścił zęzy na statkach, malował kominy, produkował papier, uchwalał budżet miasta na ...

Pozostałe książki:

Zabójcze święta Bezruch Bezwład Bez przebaczenia Krwawa Toskania Zabójczy pocisk. Dziedzictwo Bezmiar Chiny bez wzajemności Oblicza śmierci Wyspa. Opowieści podróżne Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem Mekong przed końcem świata Nad rzekę, której nie ma Państwa miasta. Raport z rajów nieutraconych W końcu i ty zapłaczesz. Z Baku do stóp Araratu
Wszystkie książki Grzegorz Kapla

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Państwa miasta. Raport z rajów nieutraconych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Państwa miasta. Raport z rajów nieutraconych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl