Paradoks

Lynn Erickson
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Paradoks
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Podróż na zachód USA dla Emily Jacoby zakończyła się tragicznie. Pociąg, który ją wiózł, uległ straszliwej katastrofie. Jakaś potężna siła rzuciła nią niczym szmacianą lalką, usłyszała potężny huk i przeraźliwy zgrzyt łamanej blachy i po chwili zapadła w czarną, bezdenną otchłań... Gdy odzyskała przytomność, nie wiedziała, ile czasu minęło od katastrofy. Co więcej, nie była pewna, czy w ogóle wróciła do rzeczywistości, którą opuściła w chwili wypadku. Wszystko wokół bardziej przypominało scenerię westernu niż Amerykę końca XX wieku. Czyżby zatem jej dusza opuściła już ziemski padół i znalazła się w jakimś dziwnym niebie dla kowbojów? Jednak przystojny, ciemnowłosy Will, który zajął się jej rekonwalescencją, nie wyglądał na bezcielesnego anioła. Harlequin Enterprises, 1993
Tytuł oryginalny: Paradox
Data wydania: 1993
ISBN: 83-7070-351-8, 8370703518
Wydawnictwo: Harlequin Enterprises
Seria: Harlequin Super Romance
Stron: 315

Autor

Lynn Erickson Lynn Erickson Lynn Erickson to pseudonim literacki ukrywający dwie pisarki: Molly Swanton i Carlę Peltonen. Ich spółka autorska istnieje od 1980 roku i ma na swoim koncie ponad 50 książek. Największą popularność przyniosły autorkom współczesne powieści z sensacyjn...

Pozostałe książki:

Labirynt Bez śladu Po godzinach W objęciach chłodu Taniec na cienkim lodzie
Wszystkie książki Lynn Erickson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Paradoks? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Jagrys
2021-09-19
6 /10
Przeczytane Sympatyczne Posiadam

Romans HQ równie stary jak sama seria HQ. Właściwie: Jeden z pierwszych.
@katala w opinii o "Paradoksie" powiedziała wszystko, co o "Paradoksie" powiedzieć można:
To smutna opowieść o miłości i zachwycająca o dojrzewaniu, mądra o podejmowaniu decyzji. Zadziwiająca. Oszałamiająca. Piękna. Z finiszem spłaszczonym w niewymyślny kremogen.
Niepozorna książeczka, która przez swoją lwią część miażdży i bez mała wgniata w fotel - finał ma tak wytarty, tak sztampowy że właściwie powinnam się obrazić.
To nie powinno mieć miejsca, nie powinno się zdarzyć. Nie w ten sposób.
Nie dla Willa, który oddał Emily duszę. Nie dla Emily, która zbywa uczucie i czas z Willem machnięciem ręki, "bo to Will i to Will, wyglądają tak samo". Po fenomenalnej lekturze, to boli. Naprawdę boli.
Psuje sobą całe dobro, jakie "Paradoks" sobie wypracował. Ot, taki paradoks.
I tak jak @katala żałuję tego końca. Bo mógł być romans wysokiej klasy, z najwyższej półki a jest...Tak sobie. Dobrze, choć mogło być bardziej.

× 7 | link |
@katala
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Współcześnie romansowo 2014 Historycznie

Jedna zmiana pociąga za sobą konieczność podjęcia wielu innych. Niefortunna podróż pociągiem, która przenosi bohaterkę wstecz o 100 lat.
Rok 1893.
To świat w którym - Jeżeli mężczyzna nie potrafi zapewnić rodzinie opieki, jeśli nie zdoła obronić ziemi, którą wydarł dzikiej przyrodzie, to nie zasługuje na miano mężczyzny.
Zdecydowanie na miano takiego mężczyzny zasługuje Will, młody, przystojny, honorowy, troskliwy opiekun swoich siostrzeńców i siostrzenicy, który ma dostać pomoc do prowadzenia domu i opieki nad dzieckiem w osobie gospodyni. Gospodyni nie pojawia się, zamiast tego w ich życie wkracza Emily, starsza o 100-letnie doświadczenia, znajomość historii i świata w którym kobiety mają równe prawa i korzystają z nich tak samo często jak mężczyźni.
To ładna historia o dwójce ludzi, którzy powinni być ze sobą, ale dzieli ich zbyt wiele, aby to mogło stać się prawdziwe. Emily nie potrafi dostosować się do życia, potrzebuje tej wolności, samostanowienia jaką dysponują kobiety obecnie. Nawet miłość do Willa nie potrafi jej zatrzymać w miejscu. Całą sobą walczy o wydostanie się z tamtych czasów, a jeśli nawet nie czasów to tego miejsca – bo gdzie indziej będzie lepiej, nie tak surowo, nie tak pierwotnie, nie tak krępująco.
Zdecydowanie na plus zapisałabym rodzące w się w Emily uczucie, jej dojrzewanie do niego. I co ważne, choć smutne, dorośnięcie do decyzji o opuszczeniu małego miasteczka i wyruszenie w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, choćby tej mło...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Paradoks. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl