Philip K. Dick - człowiek, który pamiętał przyszłość

Anthony Peake
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Philip K. Dick - człowiek, który pamiętał przyszłość
Książka Philip K. Dick - człowiek, który pamiętał przyszłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy był szalony? Bez wątpienia. Gdyby był normalny, nie byłby geniuszem? - Lech Jęczmyk Biografia jednego z największych prozaików minionego stulecia, zwanego Salvadorem Dalí świata literatury, autora najosobliwszych opowieści fantastycznonaukowych, jakie widział świat. Philip K. Dick żył w okresie obfitującym w wielkie wydarzenia, jak Wielki Kryzys, II wojna światowa, pierwsze loty w kosmos czy rewolucja informatyczna. Napisał kilkadziesiąt powieści, na których odcisnęły one wyraźne piętno. Anthony Peake jednak ukazuje w tej książce nie tylko niezwykłego pisarza, ale i niezwykłego człowieka, kroczącego wąską ścieżką między geniuszem i szaleństwem. Szczególnie zaintrygowały go zdarzenia z życia Dicka, które mogą świadczyć, że ? jak bohaterowie jego książek ? miał on dar prekognicji, pamiętał swoją przyszłość? Utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość. - Philip K. Dick, ?Valis? Coraz wyraźniej widać, że Philip K. Dick jest najważniejszym pisarzem drugiej połowy XX wieku. Czy był szalony? Bez wątpienia. Gdyby był normalny, nie byłby geniuszem. Zdrowy małż nie rodzi pereł. Warto czytać Dicka i patrzeć, jak jego fantazja opisywała rzeczywistość z co najmniej pięćdziesięcioletnim wyprzedzeniem. Warto też czytać książki o nim, takie jak Philip K. Dick. Człowiek, który pamiętał przyszłość, pomagające odkrywać coraz to nowe głębie i zagadki w twórczości tego natchnionego dziwaka z szalonej Kalifornii, który rozpaczliwie szukając prawdy, znajdował wciąż nowe tajemnice. - Lech Jęczmyk
ISBN: 978-83-7818-540-6, 9788378185406
Wydawnictwo: Rebis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Philip K. Dick - człowiek, który pamiętał przyszłość? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Airain
2020-01-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

 A więc trafił go różowy promień wyemitowany lub odbity od srebrnej ryby, czyli wisiorka, ale także chyba na pewno prawdopodobnie nalepki w kolorze czarnym i srebrnym, która zakupiona została krótko przedtem albo trochę potem i nalepiona albo z tyłu albo z przodu, i na skutek tego zapewne nie całkiem niewątpliwie nawiązał kontakt z wyższymi formami świadomości i osiągnął prekognicję, ale zarazem miał schizofrenię, lekki autyzm, chorobę dwubiegunową lub też był to ciąg narkotykowy, choć całkiem możliwe, że chodziło o porwanie przez kosmitów, FBI, CIA lub wpływ tachionów, lub po prostu świr, i nie do końca jest jasne, czy niekoniecznie napisane listy do służb specjalnych wyrzucane do śmieci zamiast skrzynki pocztowej dotarły do adresatów, którzy być może byli ruską lub meksykańską mafią lub KGB, zresztą grunt że kobiety go kochały czyli nienawidziły.
 
 Powyższe zdanie w doskonały sposób odzwierciedla logiczność i spójność tej biografii Dicka. 

{}× 1 | link |

Co czytać po książce “Philip K. Dick - człowiek, który pamiętał przyszłość”- Anthony Peake

Książka Czy istnieje życie po śmierci ?
Czy istnieje życie po śmier... Anthony Peake
Życie nie jest tym, czym się wydaje ? Czy czasami miewasz to...

Cytaty z książki

O nie! Książka Philip K. Dick - człowiek, który pamiętał przyszłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe