Pięć wdów

Agnieszka Olszanowska
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Pięć wdów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

"Pięć wdów" to zabawna historia o miłosnych perypetiach nestora rodziny Nowaków, który, ku rozpaczy swoich bliskich, nie bacząc na wiek, postanawia ponownie się ożenić. W tym celu wykorzystuje znane mu z młodości metody znajdowania potencjalnych kandydatek na żonę. Tworzy listę wdów z najbliższej okolicy i pośród nich cierpliwie poszukuje tej jedynej. Niestety, bez powodzenia.

W końcu odwiedza dom pod lasem, gdzie pięć sióstr wspólnie spędza lato. Każda z nich zdążyła już owdowieć i każdej Franciszek składa propozycję matrymonialną. Początkowo wszystkie są mu niechętne, gdyż wciąż mają w pamięci dawne niemiłe wydarzenia z jego udziałem, ale z czasem, z braku innych kandydatów, nabierają ochoty na małżeństwo z dziarskim staruszkiem. Niestety, jest ich pięć, a Franciszek tylko jeden…
Jadwiga, Krystyna, Melania, Lucyna, Helena…

Każda z tych kobiet jest inna, różnie pokierowały swoim życiem, inaczej przeżywały miłość do mężów i mają odmienny stosunek do dzieci, wnuków i prawnuków. Łączy je stan wdowieństwa i wspólny rodzinny dom. Pojawienie się Franciszka Nowaka wywoła nie tylko burzę wspomnień z młodych lat, ale też na nowo obudzi w siostrach potrzebę miłości.

Data wydania: 2021-10-26
ISBN: 978-83-8234-249-9, 9788382342499
Wydawnictwo: Prószyński Media
Stron: 264
dodana przez: Catta

Autor

Agnieszka Olszanowska Agnieszka Olszanowska Agnieszka Olszanowska - bibliotekarka z wykształcenia i powołania, absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także scenariuszy oraz ...

Pozostałe książki:

Sekretne schronisko Dziewczyna z lampą Listy z dziesiątej wsi Pięć wdów Tajemnica dziesiątej wsi Wianek z dmuchawców Wianek z lauru Wianek z róż Miłość na dziesiątej wsi Wirtualnik egoistki Wianek z pawich piór Genetyczna samotność Hej hej kurczaki Kar(ol)ina. Pamiętnik nastolatki Pogotowie nadziei Wakacje w Ladispoli
Wszystkie książki Agnieszka Olszanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wesołe jest życie staruszka...

21.01.2022

Muszę przyznać, że nie czytałam wcześniej żadnej książki pani Agnieszki Olszanowskiej, chociaż kilka z nich widziałam na półce w bibliotece. Lecz ta książka przyciągnęła mnie do siebie delikatną, urokliwą okładką i intrygującym tytułem. A poza tym chciałam przeczytać coś lekkiego dzisiaj, bo miałam dość ciężki dzień w przychodni..., padło na "Pięć... Recenzja książki Pięć wdów

@maciejek7@maciejek7 × 26

Dom pod lasem

4.11.2021

„Skoro wy, matołki jedne, woli Bożej nie czujecie i choć uniwersytety pokończyliście, to i tak głupi jesteście, to ja wam pokażę, jak się miłości szuka”. Każdemu wolno kochać I wolno być kochanym Każdemu wolno kochać Do tego prawo mamy - /fragment tekstu piosenki Sławka Uniatowskiego/ Każdy potrzebuje bliskości i drugiego człowieka. Człowiek c... Recenzja książki Pięć wdów

@gala26@gala26 × 21

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@maciejek7
2022-01-21
8 /10
Przeczytane z Biblioteki literatura obyczajowa romans

Bardzo dobra, relaksująca i klimatyczna lektura. Ciekawi bohaterzy i tematy poruszane w tej książce. Polecam.

× 13 | link |
@monika8905
2021-11-10
7 /10
Przeczytane

Muszę przyznać, że nie czytałam żadnej książki pani Agnieszki Olszanowskiej. „Pięć wdów” to moja pierwsza przygoda z twórczością autorki.

Książka bardzo mi się podobała. Czyta się lekko i przyjemnie. Idealna dla starszych czytelników, jak również dla młodzieży.

Książka bawi, uczy, wzrusza, wywołuje uśmiech.

Franciszek Nowak postanawia, że ponownie się ożeni. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wiek… Pan Franciszek ma już prawie osiemdziesiąt lat. Postanawia rozejrzeć się po okolicy i poszukać chętnych wdów, które będą chciały zostać jego żoną. Trafia na pięć sióstr. Każda inna, ale każda warta uwagi. Jadwiga, Krystyna, Melania, Lucyna, Helena…Pan Franciszek ma trzech wnuków, a kobiety odwiedzają wnuczki. I z tego też wyniknie coś dobrego. A co? Przekonajcie się sami.

Książka pokazuje nam samotność wśród osób starszych. Główny bohater ma na kogo liczyć, ale mimo wszystko chce mieć przy sobie bliską osobę, z którą będzie mógł napić się herbaty, pójść na spacer, dzielić się swoimi troskami. Pomyślmy przez chwilę, ile jest osób, które potrzebują pomocy i znikąd jej nie dostają.

Bardzo pozytywni bohaterowie, świetna fabuła. Polecam.

× 2 | link |
@malgosia311
2024-04-05
8 /10
Przeczytane
@gala26
2021-11-04
7 /10
Przeczytane Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie Nowe wyzwanie czytelnicze 2021 Romans 2021 Moja prywatna biblioteczka Literatura współczesna Obyczajowe
@jelonka11
2021-10-30
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Odkąd świat powstał, wszystkie gatunki żyją po to, żeby się rozmnażać i jak najdłużej trwać. A że człowiek najmądrzejszy ze wszystkich stworzeń na świecie, więc dla zabawy i ciekawszego spędzenia czasu, oprócz samego rozmnazania, jeszcze miłość wymyślił.
Skoro wy, matołki jedne, woli Bożej nie czujecie i choć uniwersytety pokończyliście, to i tak głupi jesteście, to ja wam pokażę, jak się miłości szuka.
To czysty marketing ustawiony pod reklamodawców. Ludzie uwielbiają śledzić losy naiwnych i szczerych do bólu frajerów, którym się wydaje, że mają swoje pięć minut. A im dziwaczniejszy jest bohater takiego szajsowatego programu, tym lepsza oglądalność.
Co prawda postanowił ożenić się głównie na złość krnąbrnym wnukom, którzy za nic mieli jego bezcenne rady i marnowali życie w samotności, ale decydując się na ten bardzo ważny życiowy krok, nie chciał też wplątać się w sytuację, która utrudniłaby mu ostatnie lata życia.
Wpatrując się w opuszczoną do grobu trumnę ze zwłokami męża, oznajmiła: "Skakałeś, skakałeś, ale teraz już nigdy nie podskoczysz".
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl