Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości

Pamela Druckerman
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czterdzieści świeczek na torcie... Koszmar? Survival? A może przygoda życia?

Skrzący się humorem, błyskotliwy reportaż z frontu walki,

którą nazywamy kryzysem wieku średniego.

Kiedy Pamela Druckerman kończy czterdzieści lat, kelnerzy w jej ulubionej paryskiej kawiarni przestają witać ją figlarnym„Bonjour, mademoiselle!”.

Z rozczarowaniem zauważa też, że spojrzenia mężczyzn mówią coś innego niż dotychczas: „Przespałbym się z nią, ale…”. Przez dłuższy czas nie może się w tym wszystkim połapać, ale w końcu zaczyna rozumieć podtekst rozmów, buduje (nieco) zdrowsze relacje i rezygnuje z toksycznych przyjaźni.

Jakie są współczesne czterdziestolatki? Czego dowiadujemy się, przekraczając tę magiczną granicę? Naprawdę czujemy się już dorosłe?

I dlaczego, do licha, nikt nas nie przestrzegł przed cellulitem zdradziecko atakującym ramiona i uda?

Ten szczery do bólu i autoironiczny pamiętnik zawiera celną diagnozę dekady w życiu, podczas której:

• twój wiek wydaje ci się sekretem;

• jest przynajmniej jeden sport, którego zakazuje ci lekarz;

• stosujesz antykoncepcję, ale czy potrzebnie?

• rodzice odstąpili od prób zmieniania cię;

• masz sentyment do tych pięciu kilogramów, które na zmianę przybierasz i tracisz;

•nie starasz się już wyglądać niepowtarzalnie i wreszcie jesteś sobą!

Autorka bestsellerówW Paryżu dzieci nie grymasząiDziecko dzień po dniu, które niejednej mamie pozwoliły przetrwać trudy wczesnego macierzyństwa, prowadzi nas przez kolejny kluczowy etap w życiu w poszukiwaniu mądrości i wiedzy o samej sobie—„pięknej czterdziestoletniej”.

Tytuł oryginalny: There Are No Grown-ups: A Midlife Coming-of-Age Story
Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 978-83-08-07367-4, 9788308073674
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 400
dodana przez: chudini0505

Autor

Pamela Druckerman Pamela Druckerman
Urodzona w 1970 roku w USA (Nowy Jork)
Pamela Druckerman – amerykańska dziennikarka mieszkająca w Paryżu. Była stałą reporterką "The Wall Street Journal", pisała również dla "New York Timesa", "The Washington Post" i "Marie Claire", jako komentatorka pojawiała się w programach telewizyjn...

Pozostałe książki:

W Paryżu dzieci nie grymaszą Dziecko dzień po dniu Dlaczego zdradzamy?
Wszystkie książki Pamela Druckerman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak mieć 40 lat i nie zwariować

25.04.2021

"Czterdzieści lat minęło to piękny wiek, Czterdzieści lat i nawet jeden dzień. Na drugie tyle teraz przygotuj się, A może i na trzecie, któż to wie?" Andrzej Rosiewicz "Czterdziestolatek" Czterdzieste urodziny to zarazem koniec jak i początek pewnego etapu w naszym życiu. Czy ten wiek to swoista bariera, granica po przekroczeniu której nasze życ... Recenzja książki Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości

Czterdziestkowy rollercoaster.

30.03.2021

Czy wkraczając w czterdziestolecie swojego życia jego większość mamy już za sobą, czy wręcz przeciwnie – wszystko jeszcze dopiero przed nami i właśnie wsiedliśmy do pędzącego rollercoaster’a? Autorka z wielkim dystansem do siebie i humorystycznym podejściem do tego etapu w życiu ukazuje nam swoje perypetie. Zwraca uwagę na wiele kwestii nurtują... Recenzja książki Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości

Moja opinia o książce

Opinie

@pierwszyrozdzial
2021-04-13
7 /10

Magiczna granica 40 lat - związana z kryzysem wieku średniego, owiana niezliczoną ilością mitów i opowieści. Jakie są współczesne czterdziestolatki i czy faktycznie jest się czego obawiać, a może przeciwnie - czterdzieści świeczek na torcie to już najwyższy czas na rozpoczęcie przygody życia?

𝗣𝗮𝗺𝗲𝗹𝗮 𝗗𝘂𝗰𝗸𝗲𝗿𝗺𝗮𝗻, Amerykanka od lat mieszkająca w Paryżu rozlicza się ze swoim peselem i jasno komunikuje - 40 na karku jest OK, po prostu trzeba się z nią zaprzyjaźnić! Bardzo, bardzo ciekawie czyta się ten swoisty reportaż połączony z pamiętnikiem oraz poradnikiem! Szczególnie spodobało mi się zestawienie amerykańskich i francuskich czterdziestolatek, których w żadnym stopniu nie są do siebie podobne! I wiecie co? Kupuję tę czterdziestoletnią wersję pięknej, pewnej siebie i zabawnej 𝚖𝚊𝚍𝚊𝚖𝚎!

Jaka jest „Piękna czterdziestoletnia”? Zabawna, szczera, ucząca się na swoich błędach kobieta, która jest świadoma siebie. Duckerman pisze z ironią, zaciekawia czytelnika od pierwszej strony! Niektóre porady okazały się być bardzo ciekawe, a podsumowania znajdujące się na końcu każdego rozdziału pozwalają szybko utrwalić przeczytane wcześniej treści. Polecam! Wiele kwestii przedstawione jest z zupełnie nowej, interesującej strony - książka przypadnie do gustu nie tylko osobom zbliżającym się do magicznej 40!

× 1 | link |
@karolina92
2021-04-25
8 /10
Przeczytane
@kubera_anna
2021-03-30
6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl