Pieluchy i róże

Weronika Wierzchowska
Pieluchy i róże
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W roku 1886 Przytułek Położniczy dla najuboższych kobiet, prowadzony przez pierwszą polską lekarkę, doktor Annę Tomaszewicz-Dobrską, słynny jest już w całej Warszawie. Zosia i Karolcia, dwie bezdomne dziewczyny, przygarnięte przez panią doktor na służące, uczą się do egzaminów na akuszerki. Nadal borykają się z codziennymi trudnościami i niechęcią otoczenia, w dodatku przypadek posocznicy u pacjentki zmusza je od odkażenia chlorem całego szpitala, co wywołuje wściekłość sąsiadów i rozpętuje skandal.

Zosia dostaje szansę od losu na wyrwanie się z nędzy, w postaci oferty pracy w prywatnej, ekskluzywnej klinice. Karolina coraz bardziej zakochana w doktorze Peszke zastanawia się, czy nie wyjść za niego i zostać panią doktorową. Obie będą musiały porzucić Przytułek i doktor Annę. Mroczna przeszłość nie pozwala jednak zapomnieć o dawnych grzechach i przypomina o sobie obu młodym akuszerkom.

Anna urządza w zachwaszczonym ogródku przy kamienicy różany ogród, przeznaczony do połogów w plenerze, by udręczone nędzą i porodem kobiety miały gdzie w spokoju odzyskiwać siły. Pośród kwitnących kwiatów akuszerki rozwieszają pranie. Przytułek przez życiowe trudności pod żaglami z łopoczących pieluch.

Wydanie 1 - Wyd. Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-07-11
ISBN: 978-83-8352-328-6, 9788383523286
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Z dziejów przytułku położniczego, tom 2
Stron: 408
dodana przez: Vernau

Autor

Weronika Wierzchowska Weronika Wierzchowska jest pisarką, zajmującą się przede wszystkim tworzeniem literatury kobiecej. Z wykształcenia autorka jest chemiczką. Przez wiele lat związana była z dużymi korporacjami kosmetycznymi. Obecnie, po przeprowadzce z dużego miasta d...

Pozostałe książki:

Telefonistka z ulicy Próżnej Ekstrakt z kwiatu orchidei Służąca Antykwariat cudzych wspomnień Guwernantka Nadchodzą czasy nowe W służbie Madame Curie Desperatki Córka kucharki Nie przestałyśmy być kobietami Nie spadłam z nieba Panny Fortuny Po nowe życie Rok bez lata Szukaj mnie Ból narodzin Prawdziwa ja Tancerka W służbie miłości Żony ułanów Życie tak zwyczajne Francuska dwórka Matki zagubionych Pani doktor Pieluchy i róże To nie tak Wyprawa po szczęście
Wszystkie książki Weronika Wierzchowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pieluchy i róże aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pieluchy i róże. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ból narodzin
Ból narodzin
Weronika Wierzchowska
10/10
W roku 1882 pierwsza polska lekarka, doktor Anna Tomaszewicz-Dobrska, po długich staraniach dostaje...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl