Pigmej

Chuck Palahniuk, Andrzej Przypkowski
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Pigmej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

"Pigmej" to opowieść o trzynastoletnim agencie wywiadu, z racji niewielkiego wzrostu i drobnej postury nazywanym przez wszystkich Pigmejem, który w ramach wymiany międzynarodowej przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Pigmej, agent w służbie Jej Totalitarnej Mości, niczym nastoletni James Bond z kraju Trzeciego Świata, ma wypełnić tajną misję, która wkrótce doprowadzi do całkowitego zniszczenia zdegenerowanej kultury kapitalizmu. Wcześniej jednak będzie zmuszony przeżyć pół roku u typowej amerykańskiej rodziny i zmierzyć się z wszystkim tym, czego nauczono go nienawidzić.
Data wydania: 2011-05-18
ISBN: 978-83-60979-20-4, 9788360979204
Wydawnictwo: Media Rodzina
Stron: 285
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Chuck Palahniuk Chuck Palahniuk
Urodzony 21 lutego 1962 roku w USA (Pasco, Waszyngton)
Chuck Palahniuk początkowo mieszkał z rodzicami w przyczepie kempingowej w Burbank. W 1986 roku Palahniuk skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Oregon. W czasie studiów pracował jako stażysta w rozgłośni KLCC w Eugene, był także wolontariuszem w ...

Pozostałe książki:

Niewidzialne potwory Fight Club (Podziemny Krąg) - wyd. 2013 Opętani - 2020 Udław się
Wszystkie książki Chuck Palahniuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pigmej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@DomisML
2012-01-16
8 /10
Przeczytane

PIGMEJ to wycieczka po Ameryce ukazana tak samo prześmiewczo jak i komunistyczne popędy głównego bohatera. Ukazuje on statystyczną amerykańską rodzinę z córeczką cheerleaderką oraz z ciapowatym synem, robiącą zakupy w Walmarcie oraz wspólnie wpatrzoną w ekran telewizora, komentującą i ubolewającą nad złem świata niczym miliony innych konsumentów. Do pakietu dołączone jest zagraniczne dziecko, o którym marzy każde nowoczesne małżeństwo wzorujące się na gwiazdach filmowych. Nie wiedzą jednak, że dzieciak, jak sam na siebie mówi, Tajny Ja, lub jak mówią na niego rówieśnicy, Pigmej, to w rzeczywistości maszyna do zabijania oraz szpieg wysłany aby indoktrynować amerykańskie społeczeństwo. Psychika bohatera jednak nie pozwala mu dłużej być robotem i staje sie dla nas bardziej ludzki. Spotkałem się kiedyś z informacją, że jest to książka dla młodzieży. Trudno jednak szukać w niej czegoś co chcielibyście zaprezentować własnym dzieciom. A scena gwałtu w hipermarketowej ubikacji wprowadza czytelników bardziej w błogi stan zwracania pożywienia aniżeli rzygania tęczą słodyczy. Autor sprawia wrażenie jak gdyby śmiał się ze wszystkich rzeczy, które go otaczają, a czytelnik (poniekąd) robi to razem z nim. Podczas lektury zastanawia się wielokrotnie, czy działa w ten sam sposób jak jego bohaterowie, i czy robi rzeczy, które za wszelką cenę chce zniszczyć Tajny Ja. W pewnym sensie sam zaczyna sobie uświadamiać, że przecież jest takim samym konsumpcjonistom nastawionym tylko na zakupy, a pierw...

| link |
@calamitas
2013-11-18
10 /10
Przeczytane THESAURUS

Warto czytać Palaniuka! Nikt tak jak on pod przykrywką absurdalnych historii nie przemyca tak głębokich i prawdziwych treści. Bez litości rozprawia się z wszechogarniającym i dotyczącym każdego nas, w mniejszym lub większym stopniu, konsumpcjonizmem. No i przede wszystkim bierze na celownik mit Ameryki jako ziemi obiecanej. Trzeba być jednak, jak zawsze w przypadku Palahniuka, przygotowanym na dużą dawkę scen i wizji dla wielu czytelników nieznośnych: obscenicznych i wulgarnych. Mnie nie rażą bo są środkiem do celu, a nie epatowaniem obsceną dla samej obsceny.

| link |
@iusta
2012-01-08
10 /10
Przeczytane

Palahniuk o indoktrynacji w krajach o totalitarnym reżimie, nie oszczędzając jednak w krytyce również własnej ojczyzny - Stanów Zjednoczonych. Rozpoczynających swą przygodę z autorem należy uprzedzić, że lubi on szokować i przekraczać granice dobrego smaku... a w jego książkach dzieją się czasem naprawdę dziwne rzeczy;)

| link |
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@nikira
2013-03-16
8 /10
Przeczytane Moje zbiory

Cytaty z książki

O nie! Książka Pigmej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl