Pilch w sensie ścisłym. Biografia

Katarzyna Kubisiowska
Pilch w sensie ścisłym. Biografia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Cała prawda o Jerzym Pilchu Wydawać by się mogło, że Jerzy Pilch w swoich książkach powiedział o sobie wszystko. Nie jest to prawda. Nie jest też prawdą, że jego trzęsące się ręce to efekt alkoholowej choroby, albo – jak chcą inni – kara za grzechy. Bestsellerowy pisarz skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. Ta kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi, obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę. Jerzy Pilch: – Ile dostałaś czasu? – Dwa lata. – Aha, czyli liczą na to, że przed wydaniem zdążę umrzeć. Katarzyna Kubisiowska – publicystka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Autorka wielu rozmów prasowych z Jerzym Pilchem. Biografia pisarza, nad którą pracowała trzy lata, w rzeczywistości zaczęła powstawać dwadzieścia lat temu, kiedy po raz pierwszy się spotkali i zaczęli ze sobą – na początku wyłącznie prywatnie – rozmawiać.
Data wydania: 2016-10-12
ISBN: 978-83-240-4121-3, 9788324041213
Wydawnictwo: Znak
Kategorie: Biografia, Reportaż
Stron: 480

Autor

Katarzyna Kubisiowska Katarzyna Kubisiowska
Urodzona w 1971 roku w Polsce
Katarzyna Kubisiowska – absolwentka filmoznawstwa UJ. Dziennikarka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka książek Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon oraz Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych.

Pozostałe książki:

Rak po polsku Szaflarska. Grać, aby żyć Blisko, bliżej. Rozmowy o tym, co najważniejsze Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce
Wszystkie książki Katarzyna Kubisiowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pilch w sensie ścisłym. Biografia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

Cytaty z książki

O nie! Książka Pilch w sensie ścisłym. Biografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl