Planeta Adama

Johannes von Buttlar, Johannes von Buttlar
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Planeta Adama
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy kolebka ludzkości kryje się gdzieś w kosmosie? Czy Adam przybył z innej planety? Czy biblijny Raj znajdował się na Faetonie, tajemniczej dziesiątej planecie Układu Słonecznego, krążącej niegdyś między Marsem a Jowiszem? Czy istniała tam wysoko rozwinięta cywilizacja? Czy napotykane na wszystkich kontynentach świadectwa zaawansowanej nauki i techniki sprzed tysięcy lat to ślady odwiedzin mieszkańców Faetona? Teksty wyryte na glinianych tabliczkach Sumerów i na kamieniach preinkaskiego Peru mówią, że historia ludzkości ma swój początek na innej planecie, którą dawno temu zamieszkiwać miała kwitnąca cywilizacja. Opierając się na starożytnych mitach i współczesnych ustaleniach naukowych, sławny niemiecki badacz wysuwa prowokacyjną hipotezę pochodzenia ziemskiej cywilizacji. Dowodzi istnienia w przeszłości nieznanej planety Układu Słonecznego. Stamtąd mieli przybyć na Ziemię ?bogowie?, którzy stworzyli człowieka i przekazali ludzkości swoją zaawansowaną wiedzę.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-241-2875-4, 9788324128754
Wydawnictwo: Amber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Planeta Adama aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Robwier
2021-11-18
6 /10
Przeczytane

Ciekawa pozycja, zwłaszcza dla osób poszukujących odpowiedzi na odwieczne pytanie: " skąd pochodzimy ? ". Autor wysuwa interesujące tezy ( nie wszystkie są nowatorskie ), na ich poparcie przytacza cytaty ze starożytnych pism ( w tym i tych uważanych dziś za święte ), niekiedy podpiera się także mitologią. Niektóre z założeń autora są zgodne z naszą aktualną wiedzą o przestworzach ( np. brak w konkretnym miejscu jednej planety w Układzie Słonecznym - pozostał po niej tylko kosmiczny gruz ). Przesadnie wierzyć we wszystko nie trzeba, ale z pewnością są w tej książce fragmenty, które skłaniają do zastanowienia się, czy oficjalnie przyjmowana historia ludzkości - bezsprzecznie jest tą prawdziwą...?

× 1 | link |
93
2018-12-05
3 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Planeta Adama. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl