Płomień

Magdalena Salik
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Płomień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Naukowcy szykują się do największej z dotychczasowych misji ludzkości. W kosmosie, całkiem blisko jak na jego skalę, odkryto nadającą się do zamieszkania Drugą Ziemię. Co może zjednoczyć podzieloną ludzkość? Rozwiązaniem wydaje się nowy prometejski mit: ogólnoświatowy projekt wyprawy międzygwiezdnej do zbadania pokrytego lodem globu.
Za przygotowania „Płomienia” do startu odpowiada charyzmatyczny astrofizyk i inżynier technologii kosmicznych. Pozyskuje do projektu uzdolnioną psycholożkę moralności, która będzie odpowiadać za etyczne aspekty przedsięwzięcia. Dokąd zaprowadzi parę naukowców ich romans bez śladu cyfrowego? Czy mapowanie mózgu pilotów uczestniczących w misji okaże się sukcesem i przed jakimi dylematami z tym związanymi stanie ludzkość?

W powieści Magdaleny Salik zderzenie rzeczywistości alternatywnej z niespełnionymi ludzkimi aspiracjami prowadzi do absolutnie zaskakującego finału. Płomień zapewni czytelniczą satysfakcję zarówno fanom Stanisława Lema, jak i widzom serialu Westworld.
Data wydania: 2021-09-10
ISBN: 978-83-66178-56-4, 9788366178564
Wydawnictwo: Powergraph
Kategoria: Science-fiction
Stron: 352
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Magdalena Salik Magdalena Salik
Urodzona 29 czerwca 1978 roku w Polsce (Zamość)
Magdalena Salik – polska pisarka fantasy i dziennikarka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pracowała jako redaktor i dziennikarz m.in. w Dzienniku, Maglu, Clicku!, Chip FOTO-VIDEO. Mieszka w Warszawie. Debiutowała w 2009 roku w R...

Pozostałe książki:

Doliny mroku. Tom 1. Gildia Hordów Mniejszy cud Pieśni żywych skał
Wszystkie książki Magdalena Salik

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 42.00zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Płomień aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

PA
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Lubię czasem sięgnąć po powieść s-f bowiem jestem przekonana, że wbrew pozorom literatura "mówiąca o tym, co się (jeszcze) nie zdarzyło" świetnie obrazuje zagadnienia, z którymi możemy zderzyć się w bliższej bądź dalszej przyszłości a które wskazują na kierunek naszych zainteresowań i celów w chwili obecnej.

Futurystyczna historia, która wyrasta z fascynacji nowymi technologiami, najczęściej rozwija ów zachwyty możliwościami w obawy dotyczące wpływu rozwoju nauki na istoty ludzkie. Te wątpliwości, pytania, które stawia pozwalają nam przyjrzeć się kondycji człowieka tu i teraz, wzmagają naszą czujność w stosunku do kursu jaki obrała sobie nasza cywilizacja.

"Płomień" Magdaleny Salik to opowieść o przygotowaniach do wielkiej wyprawy na odległa planetę, która co prawda - póki co- pokryta jest warstwą lodu ale wszystko wskazuje na to, że panujący tam klimat nadaje się do do zamieszkania przez ludzi. Autorka pozwala nam uczestniczyć w powstaniu ogólnoświatowego projektu podróży, któremu przewodniczy charyzmatyczny astrofizyk i inżynier technologii kosmicznych Albert Townsend. Do największej misji ludzkości naukowiec werbuje zdolną panią psycholog - Evelyn Brin, która będzie odpowiadać za etyczne aspekty przedsięwzięcia.


Ambitna misja ma przed sobą sporo wyzwań, jednym z nich jest fakt, iż czas podróży przekroczy średnią długości ludzkiego życia, nikt z kierownictwa projektem nie doczeka lądowan...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Płomień. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe