Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski

Ewa Bieńkowska
Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Mam nadzieję, że zestawienie obu postaci polskich filozofów nie będzie zanadto dziwiło moich czytelników. Więcej jest cech, które ich łączą, niż tych, które oddzielają. Pierwszy był za życia otoczony kręgiem podejrzliwości i oskarżeń, umierał młodo, samotny; drugi szybko zdobył uznanie, przywiązanie przyjaciół i uczniów; jego kolejne książki stawały się sensacją. (…) Obaj rozpoczynali od lewicowego zaangażowania i w pewnej mierze gubili je po drodze – chociaż niezupełnie... Obaj wreszcie stanęli wobec zjawiska religii: przede wszystkim w kulturze, następnie w życiu osobistym. Katolicyzm jako całość był dla nich bardziej pociągający, bogatszy myślowo niż inne chrześcijańskie wyznania, stał się w ostatnich latach życia jednego i drugiego najważniejszym punktem odniesienia – był współrozciągły z historią Zachodu, był tą historią”. /fragment przedmowy/ Ewa Bieńkowska umieściła w centrum swojej książki chrześcijaństwo, ukazując, w jaki sposób myśl religijna ewoluowała w życiu dwóch wybitnych polskich filozofów.
Data wydania: 2020-04-13
ISBN: 978-83-240-5924-9, 9788324059249
Wydawnictwo: Znak
Stron: 432
dodana przez: Justyna_K

Autor

Ewa Bieńkowska Ewa Bieńkowska
Urodzona 13 września 1943 roku w Polsce (Warszawa)
Ewa Bieńkowska – polska eseistka, historyczka literatury, prozaiczka, tłumaczka literatury pięknej. Córka Władysława Bieńkowskiego (1906–1991), działacza politycznego, socjologa i publicysty i Flory z d. Zaborowskiej (1909–1990), powieściopisarki, ...

Pozostałe książki:

Michał Anioł nieszczęśliwy rzymianin Dom na Rozdrożu Co mówią kamienie Wenecji Historie florenckie
Wszystkie książki Ewa Bieńkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl