Po prostu o emocjach. Jak radzić sobie z nimi w życiu osobistym i zawodowym

Anita Rawa-Kochanowska
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Po prostu o emocjach. Jak radzić sobie z nimi w życiu osobistym i zawodowym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Żyjemy w kulturze, w której ujawnianie własnych odczuć jest z jakiegoś powodu źle widziane. Zaczyna się już w dzieciństwie, kiedy dziewczynkom nie wypada się złościć, a chłopcy nie powinni płakać. Potem idziemy do szkoły, gdzie nagradza się za zdolności umysłowe, za okazywanie emocji zaś wpisuje uwagi do dzienniczka. Potem jest tylko gorzej. Zdenerwowane kobiety określamy mianem histeryczek, spanikowanym mężczyznom radzimy, by "zjedli snickersa". Mamy być profesjonalnie uśmiechnięci i opanowani. Zawsze i w każdej sytuacji. Tyle że emocje stanowią naturalny element ludzkiego wyposażenia. Każdy z nas - o ile nie jest psychopatą - odczuwa radość, smutek, gniew, strach. I wbrew temu, co wmawia nam świat, tak właśnie powinno być. Blokowanie swoich emocji, w czym trenujemy się od wczesnego dzieciństwa, jest szkodliwe dla psychiki. Jeśli wyłączamy emocje, tracimy dostęp do nas samych i chorujemy. Świat opanowuje epidemia problemów psychicznych - zestresowania, wypalenia, depresji... By im zapobiec, trzeba zrozumieć, co się naprawdę czuje, nazwać własne emocje, pozwolić sobie je odczuwać i nauczyć się na nowo z nimi żyć. Po prostu!
Data wydania: 2020-08-18
ISBN: 978-83-283-6578-0, 9788328365780
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 280
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Emocje, jak z nimi żyć?

21.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ile razy słyszeliśmy, że lepiej nie pokazywać tego, co tak naprawdę czujemy. Nie powinnyśmy się złościć, płakać, czy być smutnym. Dlaczego tak jest? Okazywanie emocji często uznawane jest za jakąś słabość, coś czego powinniśmy się wstydzić i gdzieś głęboko ukrywać. Z książki " Po prostu o emocjach" po pierwsze dowiemy, czym one są i skąd się biorą... {} Recenzja książki Po prostu o emocjach. Jak radzić sobie z nimi w życiu osobistym i zawodowym

Moja opinia o książce

Opinie

@su.wiktoriaa
2020-12-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

,,Z emocjami jest jak z punktem w matematyce - niby wszyscy wiedzą, co to jest, a trudno o precyzyjną definicję”.


Książka jest wielkim zbiorem, w którym autorka stara się objaśnić wszystkie emocje, które nam towarzyszą i co z nich wynika. Wszystko jest precyzyjnie wyjaśnione, lecz w bardzo przystępny sposób, tak, aby czytelnik bez problemu wszystko zrozumiał. Wielkim plusem jest również styl pisania Pani Anity, ponieważ, mimo iż książka porusza również trudne tematy, czytając, możemy przez nią płynąć. Bardzo przyjemnie czytało mi się tę pozycję. Osoby, które interesują się psychologią, na pewno powinny przeczytać tę książkę. Uważam, że można z niej bardzo dużo wywnioskować i nauczyć.


Już na wstępie, autorka nie tylko pisze suchej teorii, ale tłumaczy pewne rzeczy na przykładach z życia codziennego. Uważam, że jest to świetny zabieg, ponieważ pozwala nam łatwiej wyobrazić sobie opisywaną sytuację.


Jednym z rozdziałów, który mnie najbardziej zainteresował, był poświęcony mediom społecznościowym. Wszystkie rzeczy, które są z nimi powiązane, były rozwinięte, by ukazać nam czasami drugie dno pewnych postępowań. Głównie w głowie pozostały mi zagadnienia o: hejcie - z czego wynika, jak się przed nim bronić, jak i również o poczuciu własnej wartości - jak internet wpływa na to, jak postrzegamy siebie. Wielu z nas myśli, że już wiemy wszystko na ten temat, lecz autorka stawia fakty, których sama np. ...

{} | link |
@czytaniezprzyjemnoscia
2021-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Cytaty z książki

“Z emocjami jest jak z punktami w matematyce - niby wszyscy wiedzą, co to jest, a trudno o precyzyjną definicję.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl