Pochodna funkcji

Antoni Chronowski
Pochodna funkcji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejny tomik z serii Matematyka dla ciekawych" jest kontynuacją tematyki przedstawionej w poprzednich książkach: Pojecie funkcji cz. l" i Pojecie funkcji cz. 2", Granica i ciągłość funkcji". Prezentowana książka jest zbiorem zadań i problemów dotyczących pochodnej funkcji, twierdzeń o wartości średniej oraz zastosowania rachunku różniczkowego do badania przebiegu zmienności funkcji. Autorzy starali się zaprezentować oprócz typowych zadań, wiele ciekawych i nietypowych problemów, których rozwiązanie może sprawić Czytelnikowi prawdziwą satysfakcję.

Na początku każdego rozdziału podane są definicje i twierdzenia wykorzystywane w zadaniach. W drugiej części rozdziału znajdują się przykładowe rozwiązania zadań, a w trzeciej zadania do samodzielnego rozwiązywania. Na końcu rozdziału znajdują się odpowiedzi do prawie wszystkich zadań. W przypadku zadań trudniejszych podane zostały wskazówki do ich rozwiązania.

Książka jest przeznaczona dla uczniów szkół średnich, szczególnie zainteresowanych matematyką. Może ona być także istotną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli matematyki. Z tego zbioru zadań mogą korzystać także studenci, studiujący elementy analizy matematycznej.

Wstęp
1. Definicja pochodnej funkcji
2. Twiewrdzenia o wartości średniej. Reguły de l'Hospitala. Różniczka funkcji
3. Badanie funkcji za pomocą pochodnych
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-88396-00-7, 9788388396007
Wydawnictwo: Dla szkoły Wydawnictwo, Bielsko-Biała

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pochodna funkcji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pochodna funkcji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl