Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

Julita Mańczak, Dr Jakub Małecki
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Potrafią śpiewać nocą. Są nawet na Marsie. Skrywają prastare bakterie i wirusy z czasów, gdy po Ziemi chodziły mamuty. Lodowce – to od nich zależy nie tylko przyszłość Ziemi, ale także nasza codzienność.

JEDYNY TAKI REPORTAŻ O LODZIE I ZMIANIE KLIMATU, który odpowiada na pytania nawet najbardziej zaciekłych geeków klimatycznych.

Glacjolog dr Jakub Małecki, autor bloga Glacjoblogia, rozmawia z dziennikarką Julitą Mańczak o swojej pasji, fascynującej arktycznej krainie. Na Spitsbergen regularnie przyciąga go hipnotyzujące piękno lodowców. Tam bada życie i zdrowie lodowych gigantów.

Opowieści jego i innych kluczowych ekspertów w dziedzinie klimatu obrazują złożoność lodowcowego świata i prawdę na temat przyszłości planety. Piotr Pustelnik zdradza powody, dla których himalaiści już wkrótce mogą zostać na zawsze odcięci od niektórych szczytów. Jaki wpływ na naszą codzienność mają lód na Marsie, lodowce w Karakorum, wulkany na drugim końcu świata? Ten reportaż pozwala zrozumieć świat, w jakim żyjemy.

NASZA PRZYSZŁOŚĆ ZAPISANA JEST W LODZIE.


Data wydania: 2021-01-13
ISBN: 978-83-240-7087-9, 9788324070879
Wydawnictwo: Znak literanova
Stron: 320
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

25.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Globalne ocieplenie. Ten years challenge. Wycinka płuc Ziemi. Wielki pożar w Australii. Polska najczarniejszym punktem świata. Smog. Koronawirus. Pożary w Ameryce. Zdobycie K2. Bestia ze Wschodu? Ale porozmawiajmy o lodowcach. Przyjrzyjmy się im głębiej. Pomartwmy się też o nie. Nasza przyszłość zapisana jest w wodzie, to możesz przeczytać na okła... {} Recenzja książki Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

Moja opinia o książce

Opinie

@zaglebiam_sie
2021-01-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Książka ta, to zbiór rozmów o lodzie oraz zmianie klimatu, przeprowadzonych przez Julitę Mańczak oraz glacjologa dr Jakuba Małeckiego.
Nie sądziłam, że lodowce, tak bardzo od nas odległe są tak bardzo istotne dla funkcjonowania naszej planety. I właśnie o to w tej lekturze chodzi - o uświadomienie społeczeństwa. Książka ta przedstawia nam, jak działają lodowce, dlaczego są ważne, jak wygląda ich badanie, oraz co może się zmienić na świecie, jeśli w kwestii klimatu my nie zaczniemy niczego zmieniać.
Otrzymujemy tu również rozmowę o wodzie, tak bardzo potrzebnej nam do życia, oraz o lodowcach w Karakorum, o których opowiada himalaista Piotr Pustelnik. Myślę, że jest to bardzo rzetelna relacja na temat klimatu oraz lodu, a to wszystko dopełniają nam piękne zdjęcia, oraz rysunki, które pomagają lepiej zrozumieć tekst. Na końcu książki znajduje się kompendium, dzięki któremu najważniejsze słowa zostają dokładnie wyjaśnione. Zdecydowanie ją polecam

{}× 1 | link |
@kejsikej_czyta
2021-01-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane WSPÓŁPRACA 2021

Cytaty z książki

“"W czasie pierwszych wypraw zacząłem zauważać, jak bardzo osobliwym tworem jest lód. No bo tak: jest jednocześnie żywy, choć martwy, może być biały lub niemal czarny, trwa od wieków mimo, że j...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl