Opinia na temat książki Pod kopułą

@Coralen @Coralen · 2021-06-08 09:50:28
Przeczytane 🍀Fantasy, sci- fi 🍀 Kryminał, sensacja, horror, thriller.
W porównaniu z wcześniejszymi książkami Kinga z którymi miałam styczność, ta wypada już raczej średnio. Początek świetny, zakończenie też choć i tak uważam, że można było je jeszcze nieco "podrasować", za to środek nieco rozwleczony i dość mocno przegadany. Wyszło dość ciekawie, ale czegoś mi tutaj zabrakło - to już chyba nie ten sam styl znany mi z wcześniejszych pozycji autora. Odniosłam wrażenie, że autor w tej historii skupił się bardziej na relacjach międzyludzkich małomiasteczkowego środowiska, niż na motywie kopuły, która jest, a raczej powinna być być główną "atrakcją" książki, a została potraktowana bardzo po macoszemu i zbyt pobocznie.

Nie jest to zła książka - pomysł ciekawy, wykonanie bardzo dobre, czytało się też dobrze, aczkolwiek trochę za długo, bo jednak miejscami stojąca w miejscu "akcja" trochę przynudzała, ale z "Bastionem" to jednak to to się równać nie może.


Ocena @Coralen:
Data przeczytania: 2021-06-08
Pod kopułą
6 wydań
Pod kopułą
Stephen King
{}8.4/10
Wszystko, czego się boisz... Znajdziesz "Pod kopułą"! Jedna z najlepszych książek 2009 roku według The New York Times! Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's ...
Komentarze

Pozostałe opinie

To jedna z moich ulubionych powieści Stephena Kinga, w której świetnie napisana historia łączy się z doskonale skrojonymi postaciami. W "Pod kopułą" nie ma miejsca na nudę, tu cały czas coś się dziej...

Uwielbiam Twórczość Kinga i przyznam szczerze, że pod "Pod kopułą" spełniło moje oczekiwania w 100%. Nie nudziłam się ani chwilę, mimo że książka liczy sobie około 800 stron. Polecam :)

Rewelacyjna powieść. Bardzo długa, ale w żadnym momencie nie nuży. Jest to pierwsza przeczytana przeze mnie książka Kinga i na pewno nie ostatnia. Polecam!

Czytałam ,polecam :)

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl