Podmiejski na koniec świata

Katarzyna Kowalewska
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Podmiejski na koniec świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Pełna ciepła opowieść o zaczynaniu od nowa

Alicja to mistrzyni rozwiązywania cudzych problemów. Pogodna, sympatyczna i nieco zakompleksiona nie potrafi odmawiać ani stawiać na swoim. W pracy wykonuje zadania za innych, prywatnie tkwi w związku, który nie rozwija się tak, jak sobie wymarzyła. Przełomowy dzień w jej życiu następuje, gdy szef składa jej propozycję nie do odrzucenia. Alicja miałaby podjąć próbę ratowania małej podupadającej firmy. Kłopot w tym, że w innym mieście.

Tego samego wieczoru Alicja wybiera się na imprezę firmową swojego chłopaka. Widok, jaki zastanie na miejscu, każe jej natychmiast wziąć nogi za pas. Zaskoczona, rozdarta, rozżalona będzie musiała błyskawicznie zdecydować, czy przyjąć propozycję szefa. To oznaczałoby zaczęcie od zera, w nowym miejscu wśród nieznanych ludzi. Czy starczy jej odwagi?

To historia o wzlotach i upadkach oraz o poszukiwaniu siebie. Powieść, która potwierdza tezę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.

Podmiejski na koniec świata to kolejna powieść Katarzyny Kowalewskiej, autorki docenionego przez czytelników Pudełka z pamiątkami (2020).

Data wydania: 2021-03-16
ISBN: 978-83-8202-176-9, 9788382021769
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura kobieca
Stron: 288
dodana przez: chudini0505

Autor

Katarzyna Kowalewska Katarzyna Kowalewska Katarzyna Kowalewska to wielbicielka książek, która potrafi czytać, idąc chodnikiem i się przy tym nie przewrócić. Mieszka w Grodzisku Mazowieckim z mężem i dwoma psami, z których jeden nieustannie wyleguje się w słońcu, a drugi bez przerwy psoci. K...

Pozostałe książki:

Pudełko z pamiątkami
Wszystkie książki Katarzyna Kowalewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zacząć od nowa

2.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czasami w życiu potrzebne jest małe trzęsienie ziemi, byśmy przebudzili się, wyrwali z marazmu, zostawili to, co nas niszczy i więzi, porzucili wszystko w diabły i zaczęli od nowa. W nowym miejscu, wśród nowych ludzi. Takie otrzeźwienie choć czasem bolesne, jest nam potrzebne. W takiej sytuacji znajdzie się Alicja, trzydziestodwuletnia bohaterka p... {} Recenzja książki Podmiejski na koniec świata

@karolina92@karolina92 {}× 3

Czasem nieoczekiwane zmiany, to zmiany na lepsze :)

30.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tym razem mam dla Was opinie na temat książki Katarzyny Kowalewskiej, pt. "Podmiejski na koniec świata". Pozycję miałam okazję przeczytać dzięki udziałowi w booktour zorganizowanym na Instagramie. Jest to moje pierwsze spotkanie ze stylem tej autorki, jednak już od pierwszych stron zostałam wciągnięta w strony powieści i nie umiałam się od niej od... {} Recenzja książki Podmiejski na koniec świata

Nowe życie w małym miasteczku

16.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Alicja to dziewczyna taka jak my. Stawia odważne kroki w firmie z branży fashion. Choć dwoi się i troi, choć firma zawdzięcza jej niejedno podniesienie się z kolan, to jednak poza dobrym słowem nie może liczyć na awans, czy podwyżkę. Mimo to nie narzeka, bo straty finansowe nieco rekompensuje jej facet. Mieszka w centrum w idealnie skrojonym apart... {} Recenzja książki Podmiejski na koniec świata

Podmiejski na koniec świata

10.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Podmiejski na koniec świata Katarzyna Kowalewska Wydawnictwo Zysk i S-ka Czasem jak już masz przesyt wszystkiego, na około skrada się smutek, przygnębienie chce wtargnąć przez Twoje okno a życie powoli staje się pełne obaw, to warto sięgnąć po coś, co utuli chaos w Twojej głowie i pozwoli na chwilę, chociaż oderwać się od rzeczywistości. „Podmiej... {} Recenzja książki Podmiejski na koniec świata

Moja opinia o książce

Opinie

@kasia.rzymowska
2021-03-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a własny koniec świata możemy znaleźć za rogiem. Tezy te w swojej najnowszej książce stara się udowodnić autorka, co w moim odczuciu jest zabiegiem zakończonym sukcesem.

Fabuła opowiada historię Alicji, 32-letniej kobiety, oddanej pracownicy Fashion of Warsaw. Alicja na pierwszy rzut oka zdaje się wieść szczęśliwe, spełnione życie, ale... No właśnie.

Ukochany bohaterki niby jest, ale obok, zdając się nie zauważać potrzeb swojej partnerki.

Praca niby jest, ale bez docenienia trudów, wysiłków i wyników, których Ala nie szczędzi.

Piękne mieszkanie niby jest, ale przypomina bardziej minimalistyczne muzeum, niż przytulny kąt, za którym tęskni.

Dlatego kiedy Alicja otrzymuje propozycję potencjalnego awansu, plus przyłapuje partnera w objęciach innej, postanawia przenieść się na koniec świata, który leży niedaleko. Alicja obejmuje bowiem kierownicze stanowisko w małej, zdaje się zapomnianej przez świat firmie odzieżowej, mieszczącej się w Grodzisku Mazowieckim. Zlecenie postawienia biznesu na nogi, otrzymuje poniekąd z sentymentu szefa - który właśnie od BudWearu rozpoczynał swoją karierę.

Po przeprowadzce Alicja ma wrażenie, że nie tylko przeniosła się w miejscu, ale i czasie. W nowym otoczeniu wszystko zdaje się być inne - czas biegnie wolniej, ludzie mają inne priorytety.

Na szczęście i tutaj bohaterka poznaje życzliwe osoby, które wspomagają ją w trudach. Na ...

{}× 4 | link |
@syl_wia_88
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

#bookmorning ❤️
Na dzień dobry, mam dla Was opinię książki "Podmiejski na koniec świata".
To było moje pierwsze spotkanie z autorką @katarzyna_kowalewska_autorka ... Powiem Wam, że bardzo udane i zabawne.
.
Główną bohaterką jest Alicja. Pracuje w firmie odzieżowej, jest asystentką. Od swojego szefa zostaje nietypową ofertę. O co może chodzić? I dlaczego akurat Grodzisk Mazowiecki?
W dodatku dziewczyna rozstaje się ze swoim chłopakiem. Czy jest szansa na powrót?
.
Co spotka Alicję w Grodzisku? Czy zyska znajomych? Czy wywiąże się z umowy zawartej z szefem?
Od samego początku polubiłam główną bohaterkę. Miała w sobie coś, co przyciągało innych ludzi. Na początku była oceniana przez pryzmat miasta, była odrzucana przez inne osoby, ale czy słusznie?
Jak potoczy się jej nowe życie? Czy będzie z niego zadowolona?
.
Bardzo się cieszę, że mogłam ją przeczytać, dzięki uprzejmości @zysk_wydawnictwo
💖Od samego początku skusiła mnie okładka i opis. Treść mnie nie zawiodła i z czystym sumieniem mogę Wam tę pozycję polecić.

{}× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-03-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

,, Teraz nie jestem sobą. Jestem rozgoryczonym pączkiem, który rzuciłby się na każdego, kto zaoferuje minimum pocieszenia"
Och, zachowania mężczyzn czasami potrafiła mnie nieźle irytować. Zdradzają kobietę na prawo i lewo, a tłumaczą się nic nie znaczącym numerkiem. I te perfidne słowa ,, To tylko sex. Przecież ciebie kocham". No faktycznie każda kobieta posiadająca skrawek mózgu przecież powinna mu wybaczyć, prawda? W końcu nic się nie stało. Kilka szybszych ruchów w starciu ciała na ciało i po sprawie. A że było tego więcej niż raz, to zupełnie nic nie znaczy... Ciekawe co by pomyśleli, gdyby sytuacja była całkiem odwrotna. I tu moje najgorsze przysłowie ,, To nie mydło. Nie wymydli się". Fakt, wszystko pozostanie tak jak wcześniej, tylko psychika jakby ulegnie zmianie...
Dobrze, nie będę się już nad tym rozwodzić. Po prostu musiałam wyrzucić z siebie emocje, które wywarła na mnie ta książka. Bo w sumie jest całkiem niezła, tylko może troszkę za spokojna. Autorka skupiła się na dużej liczbie dodatków z opisu miejsca, czasu i rzeczy, które aktualnie robi. Nie były to ekscytujące sceny i troszkę mnie irytowały. Nie mogłam za bardzo skupić się na historii, gdyż jakby nieco była bardziej w tle. Miewałam jednak takie momenty, że czytałam i czytałam i nie chciałam przestać. Ciekawa byłam jak rozegra ratowanie firmy swojego szefa i czy faktycznie dostanie tą podwyżkę. W momentach, kiedy pojawiała się wzmianka o mężczyźnie, wyczekiwałam scen pełnych niewinnych spojrzeń...

{} | link |
@edyta.kyziol
2021-04-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Chcesz oderwać się od szarej rzeczywistości, od nudnej pracy, groźnego szefa, krzykliwych dzieci, męża, codziennych obowiązków? To wsiądź w pociąg podmiejski, skasuj bilet i jedź na koniec świata. Proste? Niekoniecznie. Ale jest lepszy sposób, żeby poprawić sobie humor i zapomnieć o przygnębiających nas rzeczach.
Kubek herbaty lub kawy, wygodny fotel i książka Katarzyny Kowalewskiej "Podmiejski na koniec świata".
Już sama okładka książki jest niezmiernie piękna, przypomina mi beztroskie wakacje z plecakiem i podróż w nieznane.
A co w środku?
Historia Alicji, którą pokochałam od pierwszych stron.
Ala pracuje w Warszawie, w firmie odzieżowej. Jest asystentką szefa, a właściwie osobą od rzeczy niemożliwych. Potrafi dla pracodawcy załatwić każdy kontrakt, wywalczyć nawet niemożliwe. Jednak o siebie Alicja zawalczyć nie potrafi. Od lat na stanowisku asystentki, bez podwyżki i perspektyw.
Pewnego dnia szef wzywa Alicję do siebie i zleca jej wyjazd do Grodziska Mazowieckiego, w celu ratowania jego drugiej firmy, zajmującej się szyciem odzieży roboczej. Po wykonaniu zadania Ala ma otrzymać stanowisko kierownicze i sporą podwyżkę. Dziewczyna jest załamana, uważa, że Grodzisk Mazowiecki to koniec świata, że tam nic dobrego jej nie spotka.
Decyzję jednak pozwala jej podjąć przyłapanie chłopaka na zdradzie.
Ala rzuca wszystko, pakuje się i wyjeżdża.
I tu właśnie zaczyna się fantastyczna historia. Doskonałe opisy Grodziska Mazowieckiego potrafią w ...

{} | link |
JA
2021-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

"To wszystko było inne. Miejsce, ludzie, przedmioty"
"Smarkuli zachciało się rządzić. Jeszcze zobaczy, z kim zadarła"

Lubicie czytać literaturę obyczajową? Ostatnimi czasy sięgam po nią bardzo często.

Główną bohaterką jest Alicja. To młoda, wesoła kobieta, która umiejętnie rozwiązuje problemy innych osób. Mieszka ze swoim chłopakiem w Warszawie. Jej związek nie do końca jest udany. Pracuje w dużej firmie i jest z niej zadowolona. Wkłada w nią dużo serca, aby otrzymać awans.. Nieoczekiwanie szef składa jej propozycje wyjazdu i zarządzanie jego drugą firmą, w dużo mniejszej miejscowości. Początkowo dziewczyna jest nastawiona sceptycznie, ale gdy widzi swojego chłopaka w dwuznacznej sytuacji, postanawia wyjechać i przyjąć propozycje szefa. Czy dziewczyna poradzi sobie ze złamanym sercem? Czy sprosta wymaganiom szefa i uratuje firmę? Jak przyjmą ją pracownicy, nowe mieszkanie i sąsiad z psem? Komu pomoże dziewczyna?

Czy ta okładka nie jest cudowna? Jest! Tylko na nią spojrzałam i wiedziałam, że będę chciała zajrzeć do wnętrza książki i odkryć, co w sobie skrywa? A skrywa klimatyczną opowieść o dziewczynie, która nie poddała się pomimo upadku. Ta powieść była klimatyczna, lekka, pewna ciepła i przyjemna. Naprawdę się przy niej odprężyłam. Dla mnie to idealna pozycja na wieczór do winka. Historia Alicji jest naprawdę życiowa. Myślę, że wiele z nas, spokojnie odnalazłoby w sobie cechy charakteru, które skrywa Alicja. Moje serce skradł Piotr. Cudow...

{} | link |
@anettaros.74
2022-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@angell15
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Wilczekczyta
2021-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane 2021
@myreadingimagination
2021-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@hag
2021-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@klaudiaannacebula
2021-04-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@ciagle_czytam
2021-04-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@karolina92
2021-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@jelonka11
2021-03-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Podmiejski na koniec świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl