Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej

Stephen Hart, Chris Mann
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej
Książka Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej pozwala wejść w głąb mrocznego, podziemnego świata tajnych agentów, w którym spotykamy ludzi niezwykłej odwagi, ale również odnajdujemy dziwne gadżety techniczne, podziwiamy zdumiewające umiejętności specjalistyczne, nowatorskie metody szkolenia, a także przejawy ludzkiej pomysłowości i sprytu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, Czytelniku, w jaki sposób można umieścić w klamrze paska w pełni sprawny pistolet? Albo w jaki sposób agent mógł uciec z celi więziennej, używając jedynie pustych puszek po sardynkach? Czy wiesz, co sabotażysta mógł dodać do cementu, aby spowodować kruszenie się betonowych elementów umocnień? A w jaki sposób agent mógł obezwładnić czujnego, uzbrojonego wartownika i zabić go gołymi rękami? Książka ta odpowie na te i wiele innych pytań. Przedstawia też podstawowe techniki stosowane w śmiercionośnym zawodzie tajnego agenta oraz opisuje najważniejsze akcje, w których wykorzystywano te umiejętności. Bada założenia strategiczne, organizację, taktykę, metody działania, umiejętności, szkolenie, uzbrojenie i wyposażenie, sprzęt łączności, operacje, akcje i działania wywiadowcze, które stanowiły podstawę tej zaciekłej walki na śmierć i życie. Polskie wydanie zostało uzupełnione o opisy polskich akcji partyzanckich okresu II wojny światowej, zarówno na terenach kraju, jak i całej Europy, oraz biogramy wybitnych postaci podziemia.
ISBN: 978-83-7731-160-8, 9788377311608
Wydawnictwo: Vesper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ryszpak
2020-04-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam II wojna - ruch oporu II wojna - Europa A.D. 2020

Uwaga!
Książka ocenę 6/10 zawdzięcza tylko i wyłącznie tłumaczowi, Panu Sławomirowi Kędzierskiemu, który włożył tytaniczną pracę w przystosowanie tejże pozycji do coraz mniej chłonnego rynku polskiego czytelnictwa.
Gdyby nie jego ciężki znój, mało kto by przeczytał, jak to bohaterscy byli francuscy maquis czy radzieccy partyzanci w typie Bielskiego.
Naprawdę chapeau ba! Gdyby tak przesiać treść książki połączone z przypisami tłumacza, to nie wiem czy nie wyszło by pół na pół.
Jest sporo błędów, wychwyconych przez tłumacza, niestety nie wszystkie - prawdopodobnie część rysunków dodano później. Pomylenie na jednej z pierwszych stron M1 Garand z karabinkiem M1? Zdarzyło się.
Przypisy tłumacza, dotyczące polskiego ruchu oporu (nie tylko!) naprawdę warto czytać - wyjaśniają wiele spraw, dopowiadają sporo. Niekiedy są dość sarkastyczne - w wesoły, lubiany przeze mnie sposób.
Minusem są również niewielkie rozmiary. Format zeszytowy byłby o wiele lepszy, dodałbym śmiało jedną gwiazdkę. No, może pół.
Może i przesadzam... Oczywiście jest w tej książce sporo ciekawych informacji, są przedruki z instrukcji dla sabotażystów, są ciekawe (niekiedy rysunki). Ale wszystko to jakieś takie nijakie...

Można zajrzeć. Czy polecam? Chyba tylko z szacunku dla tłumacza.

p.s. przeczytałem przez jeden dzień, walcząc w łóżku z dyskopatią.

{}× 4 | link |

Co czytać po książce “Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej”- Stephen Hart

Książka Panther Medium Tank 1942-45
Panther Medium Tank 1942-45 Stephen Hart
When in June of 1941, Germany invaded Russia, Panzertruppe e...
Książka Sowiecka broń pancerna II wojny światowej
Sowiecka broń pancerna II w... Stephen Hart
Wszechstronny informator o czołgach wykorzystywanych przez A...
Książka SS-Totenkopf. Historia Dywizji Waffen SS
SS-Totenkopf. Historia Dywi... Chris Mann
{}10/10
Szczegółowe omówienie SS-Totenkopf – jednej z najbardziej ni...
Książka SS-Totenkopf. Historia Dywizji Waffen-SS 1940-1945
SS-Totenkopf. Historia Dywi... Chris Mann
Szczegółowe omówienie historii ludzi, wyposażenia, organizac...

Cytaty z książki

O nie! Książka Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe