Podstawowe wiadomości o islamie, T. 1

Janusz Danecki
Podstawowe wiadomości o islamie, T. 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Podstawowe wiadomości o islamie" są autorytatywnym informatorem przeznaczonym dla wszystkich zainteresowanych zarówno religiami światowymi jaki i tendencjami rozwojowymi w cywilizacjach pozaeuropejskich. W tomie peirwszym omawia powstanie islamu, dzieje jego rozprzestrzeniania się i życie Mahometa. Zaprezentowane są też główne źródła wierzeń religijnych muzułmanów: Koran i tradycja Proroka. Czytelnik poznaje podstawowe dogmaty islamu, obowiązku muzułmanów, a także prawo i teologię. Wiele uwagi poświęcono głównym ugrupowanium religijnym takim jak szyizm, wierzenia druzów i Kurdów. [źródło: arabia.pl]  
Data wydania: 1998
ISBN: 83-86483-40-7, 8386483407
Wydawnictwo: Dialog
Seria: Świat Orientu
Kategoria: Filozofia
Stron: 371

Autor

Janusz Danecki Janusz Danecki polski arabista i islamista, językoznawca i literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostałe książki:

Klasyczny język arabski Kultura islamu : słownik Podstawowe wiadomości o islamie Arabowie Literatura na świecie nr 6/1977 (74)
Wszystkie książki Janusz Danecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Podstawowe wiadomości o islamie, T. 1 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podstawowe wiadomości o islamie, T. 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl