Podstawowe wiadomości o islamie. [T.] 2

Janusz Danecki
Podstawowe wiadomości o islamie. [T.] 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi, jak wskazuje sam Autor we Wstępie - prezentację islamu od zewnątrz, przez osobę, która od lat zajmuje się islamem. Znajdują się w niej zatem informacje o Mahomecie i początkach islamu, źródłach religijnych, głównych zasadach wiary, jak również podstawy prawa i teologii muzułmańskiej, przegląd ugrupowań religijnych i politycznych w islamie oraz omówienie sufizmu. Spora część publikacji poświęcona jest współczesnemu islamowi - wpływom zachodnim, odrodzeniu, a także prądom religijnym i ideologicznym, które powstały w świecie islamu, m.in. modernizmowi i fundamentalizmowi, jak również mniej znanym sekularyzmowi czy nacjonalizmowi. Książkę uzupełnia obszerny aneks zawierający m.in. przegląd dziejów świata arabskiego, statystyki dotyczące muzułmanów na świecie, sury koraniczne oraz kalendarze muzułmańskie.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-86483-41-9, 9788386483419
Wydawnictwo: Dialog
Seria: Świat Orientu
Kategoria: Filozofia
Stron: 315

Autor

Janusz Danecki Janusz Danecki polski arabista i islamista, językoznawca i literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostałe książki:

Klasyczny język arabski Kultura islamu : słownik Podstawowe wiadomości o islamie Arabowie Literatura na świecie nr 6/1977 (74)
Wszystkie książki Janusz Danecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Podstawowe wiadomości o islamie. [T.] 2 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podstawowe wiadomości o islamie. [T.] 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl