Podstawy prawa cywilnego : prawo spadkowe

Sylwester Wójcik
Podstawy prawa cywilnego : prawo spadkowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to podręcznik dla studentów różnych typów wyższych szkół zarządzania i administracji, przystosowany do programów studiów licencjackich; może być przydatny także tym, którzy poszukują jedynie podstawowych wiadomości z zakresu prawa spadkowego.

W zwięzłym i klarownym wykładzie Autor częściowo nawiązuje do ujęć tego działu prawa cywilnego w znanych podręcznikach akademickich, w dużej mierze prezentując odmienne podejście do omawianych problemów. Zwraca uwagę na funkcje społeczne i gospodarcze instytucji prawa spadkowego, a także na czynnik moralny oraz na wynikające stąd uregulowania szczególne, odmienne od tych, jakie spotyka się w niektórych innych działach prawa cywilnego.

Prof. zw. Sylwester Wójcik - wiele lat kierował katedrą Prawa Cywilnego i Prawa Rolnego oraz Katedrą Prawa Cywilnego UJ. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Prawa Cywilnego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autor około 150 prac naukowych z zakresu prawa cywilnego, wśród których ważne miejsce zajmują prace poświęcone prawu spadkowemu. Uczestniczył w przygotowaniu wielu projektów ustaw z tego zakresu, a także prawa szkół wyższych.

Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7334-097-8, 9788373340978
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Podstawy prawa cywilnego : prawo spadkowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podstawy prawa cywilnego : prawo spadkowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl