Podstawy prawa karnego i prawa wykroczeń

Andrzej Marek
Podstawy prawa karnego i prawa wykroczeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Skrypt ten przeznaczony jest dla studiujących na kierunku administracji publicznej w systemie podstawowym (licencjackim). Został on dostosowany do wymogów programowych studiów administracyjnych w tych uczelniach państwowych lub prywatnych, które przewidują wykład "zarysu", "zasad" lub "podstaw" prawa karnego i prawa wykroczeń, ujmowanych łącznie jako jeden przedmiot. Wskazane określenie wykładanego przedmiotu skłania do podjęcia opracowania łączącego podstawowe treści z zakresu prawa karnego i prawa wykroczeń. Akcent położono na systemie pojęć oraz zasadach odpowiedzialności za przestępstwa i wykroczenia. Z uwagi na to, że zasady te często są wspólne, wskazano jedynie na różnice dotyczące prawa wykroczeń. Omówiono także wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, przy czym wybór dokonany został pod kątem widzenia znaczenia problematyki i jej związku z działalnością administracji. Skrypt obejmuje treści najbardziej podstawowe. Jest on zatem niewystarczający dla studentów uniwersyteckich studiów prawniczych oraz magisterskich studiów administracyjnych, które także przewidują możliwość specjalizowania się w dziedzinach prawa karnego i prawa wykroczeń. Na studiach magisterskich konieczne jest sięgnięcie do pełnego ujęcia prawa karnego i prawa wykroczeń, zawartego w poświęconych tym dziedzinom podręcznikach akademickich.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7285-263-2, 9788372852632
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Podstawy prawa karnego i prawa wykroczeń nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podstawy prawa karnego i prawa wykroczeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl