Podwodna armia Hitlera. U-Booty

Philip Kaplan
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Podwodna armia Hitlera. U-Booty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ta książka to pasjonujący i zarazem brutalnie realistyczny zbiorowy portret ludzi, którzy walczyli i ginęli w wodach Atlantyku w jednej z najważniejszych batalii tej wojny. W pierwszych latach drugiej wojny światowej elitarne niemieckie siły podwodne, Ubootwaffe, niemal uniemożliwiły przeciwnikowi korzystanie z wiodących do Wielkiej Brytanii szlaków transatlantyckich. Z perspektywy aliantów marynarze U-Bootów stanowili największe zagrożenie i wcielenie zła. Niniejsza książka opisuje życie na pokładzie U-Bootów, odtworzone na podstawie różnych opublikowanych tekstów, listów, dzienników i wspomnień, prozy i poezji. Przedstawia obraz codziennej egzystencji załóg niemieckich okrętów podwodnych, a także dramatyczne wydarzenia, które były ich udziałem. Znajdziemy tu barwne opisy emocji, jakich doznawali marynarze z U-Bootów, począwszy od kapitana, a na mechaniku skończywszy. Powszechnie uważano, że załogi U-Bootów składały się z samych ochotników; w istocie było inaczej. Mimo pewnego poczucia dumy z przynależności do Ubootwaffe, każdy marynarz wiedział, że czekały go rejsy bojowe w iście piekielnych, klaustrofobicznych, niehigienicznych warunkach, w cuchnącym wnętrzu U-Boota; rejsy, będące ekstremalną próbą psychicznej i fizycznej wytrzymałości, a szansa ich przeżycia była mizerna. Z 39 000 ludzi, którzy wyszli w morze na pokładach U-Bootów, w walkach zginęło 27 491, a kolejnych 5000 dostało się do niewoli.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7773-892-4, 9788377738924
Wydawnictwo: RM
Stron: 258

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Podwodna armia Hitlera. U-Booty aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2020-01-16
5 /10
Przeczytane 07. Marynarka 03. II Wojna Światowa

Dla mnie niestety lekkie rozczarowanie. Po pierwsze książka napisana dość chaotycznie.  Trudno się połapać, czy aktualnie czytasz fragment "autorstwa" Philipa Kaplana, czy wspomnień jednego z uczestników walk. Po drugie widoczne jak na dłoni jest lotnicze skrzywienie autora. Aż się roi od lotniczych wstawek, które momentami przejmują wiodącą rolę w treści książki (wiem, że lotnictwo odegrało sporą rolę w Bitwie o Atlantyk, ale bez przesady). Nie jestem ani kompletnie zniesmaczony, ani zachwycony tą książką - taki przysłowiowy "ni pies, ni wydra".

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Podwodna armia Hitlera. U-Booty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl