Pogrzebana. Życie, śmierć i rewolucja w Egipcie

Peter Hessler
Pogrzebana. Życie, śmierć i rewolucja w Egipcie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Co łączy profesora z Cambridge, prowadzącego wykopaliska w Egipcie, i niepiśmiennego śmieciarza? Całkiem sporo. Obaj na podstawie swoich znalezisk potrafią powiedzieć bardzo wiele o życiu i zwyczajach mieszkańców Egiptu. I okazuje się, że przez ostatnie kilka tysięcy lat ten kraj nie zmienił się wcale tak bardzo, jak można by się spodziewać.

Peter Hessler, wieloletni korespondent „New Yorkera” w Chinach, w 2011 roku przeprowadza się z żoną i córkami do Kairu. Nie spodziewa się silnych emocji w tym leniwym mieście, tymczasem trafia w sam środek rewolucji. Żeby lepiej odnaleźć się w otaczającym go chaosie, uczy się języka i nawiązuje przyjaźnie – ze śmieciarzem Sajjidem i jego rodziną, ze sfrustrowanym egipską polityką lektorem arabskiego, z tłumaczem gejem, który boryka się z policyjnymi szykanami, i z drobnymi chińskimi przedsiębiorcami handlującymi damską bielizną (ich spojrzenie na Egipt ożywczo kontrastuje z obiegowymi opiniami formułowanymi na Zachodzie).

To od nich, a nie od polityków, działaczy czy lokalnych przywódców, z którymi przeprowadza wywiady, dowiaduje się najwięcej i to oni będą w tym reportażu naszymi przewodnikami po arabskiej wiośnie i po kraju faraonów.
Tytuł oryginalny: The Buried: An Archeology of the Egyptian Revolution
Data wydania: 2021-03-03
ISBN: 978-83-8191-164-1, 9788381911641
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Reportaż
Kategoria: Reportaż
Stron: 552
dodana przez: mewaczyta

Autor

Peter Hessler Peter Hessler
Urodzony 14 czerwca 1969 roku w USA (Pittsburgh, Pensylwania)
Peter Hessler – amerykański pisarz i dziennikarz, autor kilku książek i wielu artykułów o Chinach. Publikował m.in. w „The New Yorker”, „National Geographic”, „The Wall Street Journal” i „The Boston Globe”. Za książkę RiverTown otrzymał Nagrodę im....

Pozostałe książki:

Kości wróżebne Oracle Bones Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach Dziwne kamienie. Opowieści ze Wschodu i z Zachodu
Wszystkie książki Peter Hessler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pogrzebana. Życie, śmierć i rewolucja w Egipcie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pogrzebana. Życie, śmierć i rewolucja w Egipcie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe