Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach

Peter Hessler
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach
Książka Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Latem 2001 roku Peter Hessler, wieloletni korespondent "New Yorkera", nie bez trudu zdobył chińskie prawo jazdy, a następnie ruszył w podróż przez Kraj Środka, by obserwować zmiany, jakie zaszły w Chinach dzięki rozwijającemu się przemysłowi motoryzacyjnemu i szeroko zakrojonej akcji budowy dróg. Na jego oczach niemal zupełnie wyludniona wioska niedaleko Pekinu przekształciła się w ciągu kilku lat w prosperujące centrum turystyczne. Był też świadkiem zakładania specjalnych stref ekonomicznych, w których bez przeszkód rozwija się prywatny przemysł. Wszędzie, gdzie dotrą państwowe autostrady, jak grzyby po deszczu wyrastają fabryki guzików, butów czy usztywniaczy do biustonoszy. Jednak podróże Hesslera to nie tylko opis zmieniającego się krajobrazu Chin, ale także opowieść o ludziach poznanych w drodze: o autostopowiczkach jadących do rodziców, którzy zostali na wsi, o starcach, którzy jako jedyni nie wyjechali z opuszczonych osad, o początkujących biznesmenach marzących o rozkręceniu własnego interesu i robotnikach migrujący w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Peter Hessler z niezwykłą zręcznością opisuje zmieniający się krajobraz rolniczego państwa, które niegdyś skryło się przed obcymi za Wielkim Murem, a teraz buduje fabryki i drogi, by ściągnąć ich do siebie.  
Data wydania: 2013-02-20
ISBN: 978-83-7536-497-2, 9788375364972
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Reportaż
Kategoria: Podróżnicze
Stron: 504
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wyboistymi szlakami na spotkanie nowych Chin.

W "Przez drogi i bezdroża" Hessler przedstawia uporządkowany wedle trzech pojęć - Mur, Wieś, Fabryka - obszar swoich poszukiwań podróżniczych. To moje drugie spotkanie z dziennikarzem, zasadniczo odmiennie, niż to, w którym próbował przemycić na zasadzie skrawków opowieści w "Dziwnych kamieniach". Tym razem została zaprezentowana droga przez Chiny wedle ustalonego porządku. Stworzenie trzech filarów, wokół których oplatają się historie związane z tematem, co i ludźmi napotykanymi na obranym szlaku, daje pełniejszy i zrozumiały obraz rozległego i kulturalnie różnorodnego kraju - olbrzyma. Mi... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Asamitt
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Klimaty Orientu ✈ Wymienione/Sprzedane Podróżnicza/Reportaż
CA
@captaindrown
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}