Polak w krainie d'Artagnana

Lesław Tur
Polak w krainie d'Artagnana
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od czasu ukazania się ostatniej powieści Sōsekiego Natsume na polskim rynku minęło kilka lat. Ukazała się właśnie kolejna jego pozycja zatytułowana „Wrota”. Książka przedstawia historię przeciętnego mężczyzny spędzającego każdy dzień pracując w biurze, a nocą rozmawiając ze swoją żoną. Ukrywa jednak tajemnicę, przez którą czuje się wyalienowany w społeczeństwie. Niespodziewanie odkrywa też, że istnieje całkiem realne zagrożenie, a przeszłość, której tak się obawiał, może go dopaść. Sōseki Natsume urodził się w okresie odnowy Meiji (1868–1912), gdy w całym kraju dochodziło do ogromnych zmian kulturowych. Rozpoczął naukę na Uniwersytecie Cesarskim w Tokio, gdzie studiował literaturę angielską. Później wyjechał do Anglii jako stypendysta Ministerstwa Oświaty. Jest uznawany za twórcę nowoczesnej powieści japońskiej, na jego koncie znajdują się utwory obyczajowe, psychologiczne, poezje czy eseje. Jego powieści tłumaczone są na wiele języków. W Polsce ukazały się „Jestem kotem”, „Panicz” i „Sedno rzeczy”.
Data wydania: 2016-03-23
ISBN: 978-83-7900-509-3, 9788379005093
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 140

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Polak w krainie d'Artagnana - Lesław Tur

9.06.2016

Temat polskiej emigracji zszedł z kart podręczników historii i bardzo nam się uwspółcześnił. W obecnych czasach ciężko znaleźć rodzinę czy grupę znajomych, z której ktoś nie wyjechał za granicę. Jak my Polacy postrzegamy kraje do których przyszło nam emigrować? Czy potrafimy się zintegrować i zaakceptować różnicę między nami, a mieszkańcami danego ... Recenzja książki Polak w krainie d'Artagnana

KO
@KobieceRecenzje365

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@agnieszka3211
@agnieszka3211
2016-04-07
Przeczytane

Książka „Polak w krainie d’Artagnana” to wiele małych, wesołych i poważnych historii dotyczących różnorodnych aspektów polskiego i francuskiego życia, połączonych wspólną fabułą. Wojciech Szczygieł – główny bohater powieści Lesława Tura, zbiegiem wesołych okoliczności zostaje wysłany na roczny, staż dziennikarski do Strasburga, gdzie wyłapuje zabawne różnice między Polakami i Francuzami. Jak ułożą się jego relacje z Sophie i Noriko? Znasz Francję – przeczytaj, by uśmiechnąć się do spostrzeżeń bohatera. Nie znasz Francji – przeczytaj, by docenić to co polskie. A może ta opowieść stanie się już tylko pretekstem do pokazania różnic między kobietami a mężczyznami? Sam to oceń. Życzę przyjemnej lektury!!!

| link |

Cytaty z książki

Wreszcie trzecią grupę męskiej garderoby, największą, stanowią te, które co prawda były już raz ubrane, ale jeszcze się nadają do noszenia przed kolejnym praniem. Ta kategoria op, na każdym wolnym krześle, wtula się zmiętolona w łóżko, pilnuje podłogi, są po prostu w Często plączą i kotłują się między sobą, tak jest szczególnie wtedy, gdy mężczyzna jednocześnie zdejmuje spodnie, majtki i skarpetki. nogę i te trzy oddzielne i nawet oddalone od siebie części garderoby są zdjęte. Na marginesie trzeba z dumą powiedzieć, że potrafią to tylko faceci, a w dodatku są w stanie to wykonać nawet po pijanemu. Wojny domowe rozpoczyna właśnie ta trzecia grupa ubrań.
Wszystkie postaci są wymyślone. Zbieżność imion zupełnie przypadkowa. Prawdziwymi bohaterami są jedynie Różnice.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl