Political Concepts and Language of Isocrates

Joanna Janik
Political Concepts and Language of Isocrates
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Izokrates, intelektualista, erudyta i teoretyk wymowy, zasłynął przede wszystkim jako wychowawca całego pokolenia wybitnych mówców. Przez całe, niemal stuletnie życie, żywo interesował się życiem politycznym, choć nie brał w nim czynnego udziału. Swoje refleksje na temat bieżących wydarzeń zawierał w pisanych w formie mów traktatach. Współcześnie coraz częściej określa się go mianem komentatora politycznego i publicysty. Niniejsza praca poświęcona jest analizie politycznych teorii Izokratesa w oparciu o badanie terminologii jego tekstów.

„Praca Joanny Janik w twórczy sposób uzupełnia światowe osiągnięcia uczonych. Teza tej pracy, sprowadzająca się do stwierdzenia, że w centrum Izokratejskiej refleksji znajduje się polityka, a nie paideia (w znaczeniu formacji człowieka) została w sposób przekonywający udowodniona poprzez subtelne analizy kontekstów, w jakich pojawiały się terminy polityczne, i poprzez bystre dostrzeganie paralel intertekstowych”
z recenzji prof. Kazimierza Korusa
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-62261-45-1, 9788362261451
Wydawnictwo: Instytut Archeologii i Etnologii PAN
Stron: 188
dodana przez: AnotherOne

Autor

Joanna Janik Joanna Janik Dr hab. Joanna Janik - Intytut Filologii Klasycznej, Wydział Filologiczny, Uniwersytet Jagieloński, Kraków. Zainteresowania badawcze: rozwój greckiej terminologii z zakresu etyki i polityki, pojęcia etyczne w eposie i liryce okresu archaicznego, gr...

Pozostałe książki:

Seksualizmy łacińskie Terms of semantic sphere of δίκη and θέμις in the early Greek epic Hegemonia Teb
Wszystkie książki Joanna Janik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Political Concepts and Language of Isocrates aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Political Concepts and Language of Isocrates. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl