Polska Dziewczyna. W Pogoni za Angielskim Snem

Monika Wiśniewska
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Polska Dziewczyna. W Pogoni za Angielskim Snem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Największym marzeniem Moniki było zamieszkać w Anglii. W 2004 roku podobnie jak wielu innych młodych ludzi decyduje się zrealizować to marzenie, rzucając się w objęcia przeznaczenia, wyjeżdżając w nieznane. Pomimo ogromnych wyzwań od samego początku, pozostaje nieugięta, przezwyciężając swe obawy i słabości, dzielnie zmierzając ku przeznaczeniu. Gdy nagle traci wszystko, na co tak ciężko pracowała po tym, jak podążyła do innego kraju za miłością swojego życia…decyduje się opowiedzieć swoją historię, pokazując tym samym, że nigdy, przenigdy nie należy się w życiu poddawać, niezależnie od tego, jakie przeszkody zsyła nam los, oraz że droga do poznania samego siebie, nie zawsze usłana jest różami.

Inspirująca historia dzielnej kobiety opisana z lekkością i rzadko spotykaną szczerością daje niezwykły wgląd w życie emigranta w obcym kraju. To prawdziwa próba wytrwałości i odwagi, ale przede wszystkim, podróż do duchowego oświecenia, poznania siebie i znalezienia prawdziwej miłości pomimo zdrad, złamanego serca i życiowych wyzwań.
Data wydania: 2019-08-22
Wydawnictwo: E-bookowo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Polska Dziewczyna. W Pogoni za Angielskim Snem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

IL
2020-07-01
10 /10

Prawdziwa historia emigrantki w Anglii przed i krótko po głosowaniu na brexit. Napisana jest od serca, czuje się przeżycia autorki od pierwszej do ostatniej strony, kiedy aż się popłakałam ze wzruszenia. Nie tylko dlatego, że bardzo dobrze rozumiem autorkę (sama jestem na wygnaniu- emigracji w Szkocji od 12 lat), ale dlatego, że jest to książka o życiu, miłości, marzeniach i poznaniu siebie na poziomie duchowym. Nie czytałam tak szczerej do bólu i wzruszającej książki w życiu i niewiele osób na emigracji, czy w kraju miałoby odwagę tak otwarcie i szczerze opisać swoje życie, uczucia. Autorce udało się przejść duchową drogę do oświecenia i zrozumienia siebie i świata na poziomie duchowym. Ja mam jeszcze długą drogę i widząc po komentarzach wrednych, zawistnych i złośliwych Polek, wiele z nich w tym życiu raczej nie stanie się lepszymi istotami i to w pięknym kraju, zniszczonym przez hejterstwo i nienawiść do drugiego człowieka, nie życząc nikomu, żeby mu się lepiej powiodło. Przynajmniej nie ma tej mentalności na emigracji, gdzie zostaję, Czytając ten jad w Polsce, aż mnie odpycha od powrotu. Niestety. Polecam książkę mądrym ludziom, którzy chcą pomyśleć nad swoim życiem wraz z autorką. Przeczytałam najpierw wersję polską i później angielską i ta angielska jest przepiękna (tak ją autorka napisała- w obcym języku), ale nie czytaj jej po angielsku, jeśli nie znasz go wyśmienicie, bo jak widać, niektórzy po prostu jej nie zrozumieją :) Mam nadzieję, że wkrótce zob...

| link |
@agaw_21
2022-04-22
8 /10
Przeczytane
MO
2020-07-01
10 /10
@Bookmaania
2020-02-27
1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Polska Dziewczyna. W Pogoni za Angielskim Snem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl