Polska i Europa w Polsce czyli nigdzie

Jerzy Holzer
Polska i Europa w Polsce czyli nigdzie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Esej znanego historyka poświęcony rozważaniom o miejscu Polski w Europie, w ostatnich dwóch wiekach; o długiej drodze, jaką przebyła przez dwie wielkie wojny, kruchą niepodległość między nimi, później wasalną pozycję w bloku radzieckim, aż do dnia dzisiejszego, kiedy stała się ważnym członkiem europejskiej i euroatlantyckiej wspólnoty państw. A przecież jeszcze w 1909 roku w niemieckiej encyklopedii można było przeczytać: \"Polska (zobacz mapa ZACHODNIA ROSJA), dawne państwo europejskie\"; a w innym miejscu: Polacy \"plemię słowiańskie, należące do zachodniej grupy Słowian (...) ma swoje siedziby głównie w Rosji, Austrii i Prusach\". W książce znalazły się też rozdziały o ważnych europejskich problemach Polski i o polskich problemach Europy.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7399-275-7, 9788373992757
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM

Autor

Jerzy Holzer Jerzy Holzer
Urodzony 24 sierpnia 1930 roku w Polsce (Warszawa)
Historyk i politolog, uczestnik opozycji demokratycznej w PRL. W latach 1950-1954 studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1954 do 2000 roku pracownik Instytutu Historycznego tejże uczelni. Był aspirantem w Instytucie Nauk Społecznych prz...

Pozostałe książki:

Dwa stulecia Polski i Europy : teksty pisane w różnych porach wieku Europejska tragedia XX wieku : II wojna światowa Europa wojen Egipt Stulecie przemian Europa zimnej wojny
Wszystkie książki Jerzy Holzer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Polska i Europa w Polsce czyli nigdzie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polska i Europa w Polsce czyli nigdzie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl