Polski dwie

Michał Wojciechowicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Polski dwie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

POWIEŚĆ o tym, jak będzie wyglądać Polska po POLEXIT oraz jak będzie urządzony Twój kraj po wojnie domowej, która nas czeka. Rok 2036. Wisła rozdziela dwa osobne polskie państwa. Wiktor, kapitan Milicji z Polski narodowej i Maria, komisarka Policji z Polski europejskiej, zmuszeni są współpracować by wyjaśnić tajemnicze zgony i zaginięcia duchownych. Ponura wizja Polski podzielonej w sensie dosłownym. Akcja toczy się na przemian w państwie skrojonym jak z koszmaru konserwatystów oraz w kraju dyktatury katolickiej.
Data wydania: 2021-12-01
ISBN: 978-83-954847-5-9, 9788395484759
Wydawnictwo: Czerwony Pająk
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 376

Autor

Michał Wojciechowicz Michał Wojciechowicz
Urodzony w 1964 roku w Polsce
Pisarz, działacz antykomunistyczny, szczęśliwy człowiek wielu zawodów. W 1979 roku wstąpił do Ruchu Młodej Polski Aleksandra Halla, kolportował i drukował ulotki. W 1980 roku uczestniczył w strajku w Stoczni Gdańskiej. W grudniu 1981 roku po interno...

Pozostałe książki:

Słodka Polsko Życie podziemne mężczyzny Zabić bogatych Walka o brokat
Wszystkie książki Michał Wojciechowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Polski dwie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@spectator_zm
2022-01-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

Bardzo chciałem przeczytać powieść Michała Wojciechowicza "Polski dwie. Lista" Opis i rekomendacje nie pozastawiały złudzeń, że może to być niezwykle frapująca i ciekawa lektura w obliczu aktualnej rzeczywistości politycznej w naszym kraju.
Czy spełniła moje oczekiwania? Na pewno tak, choć mam kilka zastrzeżeń.
Wszyscy widzimy, co dzieje się aktualnie w naszym kraju. Jak toczy się debata polityczna między rządzącą partią a opozycją. Ile w niej lekceważenia, nie liczenia się z głosem oponentów i wręcz ile w niej nienawiści. Czy może to doprowadzić do podziału naszego państwa na dwa odrębne kraje? Tak jak autor, ja też mam sporo obaw, że może do tego dojść. Nie chcę się wdawać w dysputy polityczne i przekonywać, która strona ma rację, ale gdyby, o zgrozo, do takiego podziału doszło, to nie mam wątpliwości, w której Polsce chciałbym żyć.
Polska narodowa, rządzona przez Polski Kościół Narodowy - odszczepieniec od Watykanu - to z pewnością nie moja bajka. Autor przedstawił wizję kraju niezwykle siermiężnego, totalitarnego, w którym na całkowitą bezkarność mogą liczyć jedynie księżą, biskupi i inni kościelni hierarchowie. Robią co chcą, dopuszczają się najohydniejszych przestępstw kryminalnych i nic im nie można zrobić. Ale czy to się nie dzieje teraz? Wszyscy wiemy o ogromnych skandalach seksualnych księży i innych ludzi Kościoła i widzimy, że nie spotyka ich za to żadna kara. Autor opisał wstrząsające przypadki pedofilii i innych zboczeń seksualnych, opierając fa...

{}× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Polski dwie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl