Pomóc Jani

Michael Schofield
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Pomóc Jani
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Kilkuletnia Jani wydaje się być zwyczajnym dzieckiem, które może trochę zbyt często fantazjuje. Z czasem rodzice odkrywają jednak, że fantazje dziewczynki nie są tylko wytworem dziecięcej wyobraźni, a objawem poważnej choroby. Jani staje się niebezpieczna dla siebie i swojego młodszego braciszka. Michael Schofield szczerze i wzruszająco pisze o dramatycznej walce, którą musiał stoczyć o życie swojej córeczki, i opowiada o zmaganiach z jedną z najbardziej tajemniczych chorób umysłu. Udowadnia, że rodzicielska miłość jest w stanie przezwyciężyć największe przeciwności. Książka stała się głośnym bestsellerem New York Timesa, a poruszona sprawą Oprah Winfrey zaprosiła autora do swojego programu.
Data wydania: 2013-02-11
ISBN: 978-83-240-2364-6, 9788324023646
Wydawnictwo: Znak
Seria: Historie Prawdziwe
Stron: 352

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pomóc Jani aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2019-11-05
8 /10
Przeczytane Historie prawdziwe/Pisane przez życie Psychopatologia/Choroby/Zaburzenia

Gdy z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego najgorsza jest bezradność rodziców. Niesamowite oddanie się dziecku, zabieganie o jej właściwy rozwój i szukanie pomocy w prawidłowym określeniu jednostki chorobowej jaka ją dotknęła. Lekarze bardziej próbują wpisać ją w jakąś grupę charakterystyczną dla objawów niż wyjść poza możliwy krąg. Początkowo mówi się o autyzmie, którego pole też jest dość szerokie, a każdy autystyk nosi indywidualne cechy swej choroby.
Jani jest małym geniuszem, jako nie spełnia 2letnia dziewczynka posiada umysł skłonny do myślenia abstrakcyjnego. Jest dzieckiem dość szybko nudzącym się, potrzebującym dostarczania stałych bodźców do działania. O ile ciało bywa wyczerpane, mózg nie pozwala tak szybko zasnąć.

Jak kochać dziecko, które robi nam krzywdę wyładowując swoją agresje i chce zabić bezbronne maleństwo? Jak pogodzić się z sytuacją i próbować mimo wszystko zorganizować prawdziwy dom? Myślę, że autor daje nam lekcję pokory, nam rodzicom, którzy czasem dla własnej wygody wolimy krzyknąć i załatwić sprawę odmownie z własnymi dziećmi niż poświęcić im swoją uwagę. Nie chce nam się, czasem nie ogarniamy zwykłych sytuacji, a co dopiero gdyby przyszło zderzyć się z tak ogromnym problemem, z którym nawet lekarz psychiatra nie daje sobie rady.
Rodzice Jani nie żądają łatwych odpowiedzi tylko poprawnej diagnozy, punktu wyjścia żeby móc się na czymś oprzeć i prawidłowo postępować z córką. Dla nas może być trudne czytać o tym, dla tych ludzi trudn...

× 3 | link |
@Deutschland91
2019-11-07
8 /10
Przeczytane

Każde dziecko czasem fantazjuje, ma swojego wymyślonego przyjaciela. Fantazjowanie jest normalną częścią dzieciństwa, jednak kiedy dochodzi do tego agresja pojawia się niepokój. Czy z dzieckiem rzeczywiście wszystko jest w porządku?
Jani jest niezwykle inteligentną dziewczynką, w wieku zaledwie dwóch lat opanowała matematykę, jej IQ wynosi 146. Rodzice jednak martwią się tym, że ich córka miewa częste wybuchy agresji w dodatku zagraża swojemu braciszkowi. Autor opisuje trudną drogę jaką musiał przejść z żoną, aby dowiedzieć się co dolega ich córce. Wędrówki od lekarzy do lekarzy, błędne diagnozy, coraz częstsze wybuchy agresji Jani, chwile niepewności. W końcu lekarze diagnozują u dziewczynki schizofrenię, jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób psychicznych. Byłam w szoku, że na tak niebezpieczną chorobę może zachorować takie małe dziecko. Opisy zachowań Jani pod wpływem ataku psychozy momentami przyprawiały mnie o dreszcze. Niezwykle poruszająca i trudna książka o rodzicielskiej miłości do dziecka i walce o to, żeby mimo choroby mogło żyć w miarę normalnie. Jeszcze przed przeczytaniem tej książki zainteresowana chciałam dowiedzieć się więcej o Jani. Jest także film dokumentalny o niej, który z ogromną chęcią chciałabym zobaczyć. Zakończenie jest tak poruszające, czytając miałam łzy w oczach. Pozycja ta pokazuje również, że cierpi nie tylko osoba chora, ale także jej najbliżsi. Serdecznie polecam.

× 1 | link |
@Ewelina229
2019-11-14
9 /10
Przeczytane Posiadam

Czytasz i czujesz ogromny szacunek i podziw dla rodziców tej dziewczynki, zastanawiasz się skad w Nich tyle siły i determinacji, ale uswiadamiasz sobie, że przecież walcza o swoje dziecko... Cudowna opowieść o walce o każdy dzień dla małej January ...

| link |
@jotgol
@jotgol
2013-03-22
Przeczytane Dodane przeze mnie

Bardzo wzruszająca i poruszająca historia opowiadająca o walce rodziców o zdrowie córki chorej na chorobę psychiczną. Książka uczy nadziei, wiary, miłości bezwarunkowej, i determinacji w walce o zdrowie. Polecam serdecznie.

| link |
@marta.rancow
@marta.rancow
2021-03-16
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Pomóc Jani. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl