Poszukiwaczka dzieci

Rene Denfeld
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Poszukiwaczka dzieci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Niesamowicie klimatyczny i po mistrzowsku budujący napięcie thriller, który zapadnie na długo w pamięć. Autorka docenionej przez czytelników powieści „Zaczarowani” przedstawia historię obdarzonej wyjątkową intuicją pani detektyw, która wyrusza na poszukiwanie zaginionej dziewczynki.

Trzy lata temu Madison Culver przepadła bez śladu, gdy wybrała się z rodzicami do Rezerwatu Przyrody Skookum w stanie Oregon, żeby poszukać choinki na święta. Gdyby nie zginęła, miałaby teraz osiem lat. Mimo upływu czasu Culverowie, przekonani, że ktoś porwał ich dziecko, nie przestali wierzyć, że uda im się ją odnaleźć. Zrozpaczeni zwrócili się o pomoc do Naomi, prywatnej detektyw, znanej miejscowej policji i grupie rodziców jako poszukiwaczka dzieci.

Skrupulatne dochodzenie wiedzie Naomi ku skutym lodem, tajemniczym borom Wybrzeża Północno-Zachodniego. Dla niej samej również okaże się ono podróżą do własnej, niejasnej przeszłości. Naomi rozumie dzieci pokroju Madison, ponieważ przed laty sama też była zaginioną dziewczynką.

W miarę jak nieustępliwa Naomi odkrywa, co stoi za zniknięciem Madison, zaczynają ją prześladować koszmarne sny. Stopniowo kruszy się mur, jakim oddzieliła się od trudnej przeszłości, i powraca uczucie straszliwej straty, której niegdyś doświadczyła, lecz której nie potrafi sobie przypomnieć. Czy znalezienie Madison pozwoli Naomi odkryć tajemnicę ciążącą nad jej własnym życiem?

„Poszukiwaczka dzieci” to zapierająca dech w piersi, pięknie opowiedziana historia o odkupieniu, granicy oddzielającej rzeczywistość od wspomnień i snów oraz ludzkiej woli przetrwania.

"Denfeld, która sama jako dziecko padła ofiarą wykorzystywania, obecnie działa jako licencjonowany prywatny detektyw w stanie Oregon; jest też mamą trójki dzieci, które przygarnęła z domu dziecka. „Poszukiwaczka dzieci” to taki rodzaj historii, której nie mógłby napisać nikt inny – a zarazem każdy powinien ją przeczytać."
Jennifer Haupt, "Psychology Today"

"Naładowana emocjami (…) nowatorska (…), rozdzierająca serce, zaskakująca (…). Zapierająca dech w piersi historia."
"Publishers Weekly"

"Posępna, lecz zarazem niepozbawiona jaśniejszych akcentów opowieść o wytrzymałości, pragnieniu przetrwania i głodzie miłości. Autorka łączy na kartach swojej powieści myślenie magiczne właściwe dzieciom, baśniowość, sny, wspomnienia i koszmary. „Poszukiwaczka dzieci” to przerażająca, lecz zarazem przynosząca otuchę powieść, którą chce się przeczytać za jednym posiedzeniem, by potem przez długi czas o niej rozmyślać."
A.M. Homes, autorka powieści "Niech będzie nam wybaczone".

"Ta powieść nie pozostawia obojętnym. Najmocniejsza literacka przygoda ostatnich lat!"
Leszek Koźmiński, Kryminalna Piła

Data wydania: 2021-05-26
ISBN: 978-83-65830-91-3, 9788365830913
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Rene Denfeld Rene Denfeld
Urodzona w 1966 roku w USA
Rene Denfeld to autorka bestsellerowych „Zaczarowanych” oraz „Poszukiwaczka dzieci”. Jej niepozbawione lirycznego uroku książki zdobyły liczne nagrody, między innymi prestiżową French Prix i ALA Medal for Excellence; powieść „Zaczarowani” znalazła s...

Pozostałe książki:

Zaczarowani
Wszystkie książki Rene Denfeld

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Człowiek umiera wtedy, gdy o nim zapomną...

27.05.2021

"Poszukiwaczka dzieci" to kryminał amerykańskiej autorki Rene Denfeld, zdobywczyni nagrody Prix du Premier Romana Etrangera. Pięcioletnia Madison gubi się w lesie podczas rodzinnego wypadu po choinkę. Poszukiwania na wielką skalę nie dają żadnych rezultatów. Trzy lata po rodzinnej tragedii, rodzice dziewczynki zatrudniają prywatnego detektywa, Na... Recenzja książki Poszukiwaczka dzieci

Thriller połączony z baśnią

2.06.2021

"Poszukiwaczka dzieci" Rene Denfeld ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc i okazała się świetną lekturą. Strach, niepewność i nadzieja towarzyszą nam od samego jej końca. Naomi, to detektyw zajmująca się odszukiwaniem zaginionych dzieci, przez co nazywają ją poszukiwaczką dzieci. Jest niezwykle dobra w tym co robi. Każdą sprawę drąży... Recenzja książki Poszukiwaczka dzieci

Moja opinia o książce

Opinie

@miedzytytulami
2021-05-22
10 /10
Przeczytane

Niesamowita, mroczna i wielowymiarowa. "Poszukiwaczka dzieci" to thriller, który nie tyle wprawia czytelnika w stan oczekiwania, co łapie za gardło i dławi strachem.
Rene Denfeld rzuca czytelnika w niegościnne progi stanu Oregon, gdzie razem z Naomi, poszukiwaczką dzieci, ma brnąć przez zaspy w najbardziej dzikich zakątkach lasów. Przestrzeń przytłacza swoją klaustrofobią i ciągłym niebezpieczeństwem. A do odnalezienia jest dziewczynka. Tylko czy po trzech latach od zaginięcia można mieć jeszcze nadzieję? Główna bohaterka jest postacią skomplikowaną, zmagającą się z własnymi demonami. Liczne retrospekcje rzucają światło na jej charakter nasycony nieustępliwością. Coś ciągle pcha ją do przodu i nie jest to tylko potrzeba odnajdywania dzieci. U podstaw takiego postępowania leży przymus odszukania własnej tożsamości. Ciekawym zabiegiem, który wprowadziła autorka jest podział narracji. Równolegle na naszych oczach, toczą się dwie historie - poszukiwania prowadzone przez Naomi oraz przeżycia zaginionej dziewczynki. I choć te drugie dają nadzieję, że Madison żyje, zakończenie tej historii, do ostatniej strony nie jest oczywiste.
.
Rene Denfeld miesza rzeczywistość z baśnią wprawiając czytelnika w zdumienie i zarazem w przerażenie. Porusza delikatne struny wykorzystując wiele lęków, które chowają się pod skórą. Nie można przejść obok tej historii obojętnie, tym bardziej, że to nie do końca jest fikcją. Takie historie zdarzają się wszędzie.

× 6 | link |
@Malwi
2021-06-03
8 /10
Przeczytane

" Poszukiwaczka dzieci" Rene Denfeld to thriller, który pochłonął mnie bez reszty. Książka trzymająca w napięciu od samego początku.

Tytułową bohaterką jest Naomi która zawodowo zajmuje się poszukiwaniem zaginionych dzieci. Pewnego dnia podejmuje próbę odnalezienia dziewczynki która w chwili zniknięcia miała pięć lat. Od tamtej pory minęły trzy lata. Zadanie wydaje się być beznadziejne nie tylko z powodu czasu jaki upłynął ale również miejsca. Odbyło się to w lesie w samym środku zimy. Nikt nigdy nie wpadł na żaden ślad.

Naomi przed laty sama przeżyła traumę z którą zmaga się do tej pory. To ona skutecznie motywuje ją do działania.

Narracja prowadzona jest naprzemiennie. Raz wydarzenia przedstawione są z perspektywy Naomi, innym, widziane oczami Śnieżynki.

Powoli poznajemy historie wszystkich kluczowych bohaterów. Są one przerażające szczególnie dlatego gdyż spowodował je człowiek świadomy zła jakie czyni.

Świat przedstawiony przez autorkę jest niebezpieczny i przytłaczający. Tu, na każdym kroku, nadzieja miesza się z poczuciem porażki i beznadziejności.

Piękna i wzruszająca opowieść oprawiona jest w magiczną okładkę. To ona sprawiła że sięgnęłam po tę lekturę gdyż wcześniejsza twórczość tej autorki była mi nieznaną. Dodatkowo, niczym wisienka na torcie, elementy thrillera, przeplatają się, niemal, niezauważalnie z elementami baśni.

" Poszukiwaczka dzieci" to książka z morałem. Dzięki niej uświadamiamy sobie ...

× 5 | link |
@przyrodazksiazka
2021-05-24
10 /10
Przeczytane

Recenzja przedpremierowa
,, Mężczyzna obdzierał zwierzęta ze skóry, odkładał je na bok, a mięso ciął na kawałki i wrzucał do gara zawieszonego nad czarnym paleniskiem".

Niezwykle klimatyczny i trzymający nas w swoich mackach thriller. Wspaniali bohaterowie, którzy jakby posługiwali się zupełnie innymi gwarami językowymi. Mowa słów, których czasem nie trzeba by wyrazić to, co się czuje. Wszechogarniający strach o losy pięcioletniej dziewczynki, która zaginęła w lesie. Z pewnością nie takiego prezentu pod choinką spodziewali się jej rodzice. Dokładne śledztwo, które nie narusza naszej cierpliwości. Jest konkretne, aczkolwiek bardziej skierowane na losy małej Madison. Nawet nie przypuszczałam, że może spotkać ją taki los. Bez słów. Z wcześniejszej rozpaczy pozostaje tylko bezdech i wspomnienie. Czasem wzrokiem i gestami można wyrazić więcej niż rozpaczą i krzykiem...

,, Jako istota ulepiona ze śniegu dziewczynka wiedziała o sprawach, o których zwykli zjadacze chleba nie mieli najmniejszego pojęcia".

Madison jest niezwykle inteligentnym dzieckiem. Nikt by się nie spodziewał, że potrafi nadać swoim myślom tak barwny obraz. Wszystko opisuje z sercem na dłoni, rozumiejąc na swój sposób miejsce, gdzie się znalazła. Co prawda tęskni za rodzicami, aczkolwiek teraz bardziej jawią się jej jako postacie z bajki, do której wchodzi w chwilach zwątpienia. Nie lubi ciemności, bo właśnie wtedy wszystko jest dla niej smutne i ma kolor czerni. Ten odcień przer...

× 1 | link |
@ordinary_booksgirl
2021-05-31
9 /10
Przeczytane

Naomi jest poszukiwaczką dzieci. Znalazła już wiele dzieci, a teraz bierze się za sprawę zniknięcia Madison Culver. Dziewczynka zniknęła, kiedy podczas zimy wybierała choinkę z rodzicami. Nikt kto nie miałby odpowiedniego ekwipunku zginął by dość szybko. Pomimo tego rodzice nadal wierzą, że po trzech latach ich córeczka żyje. Naomi zaczyna śledztwo a wraz z tym pojawiają się koszmary z jej przeszłości. Powraca uczucie straty i pamięć, która była oddzielona murem. Co się wydarzy? Czy Naomi wreszcie odkryje co się wydarzyło przed laty?

Po przeczytaniu opisu za bardzo nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Książka od pierwszych stron mnie wciągnęła do swojego świata i nie mogłam się oderwać. Pomimo tego, że tempo akcji było powolne, nie odczuwało się tego za bardzo. Wręcz nie wiedziałam kiedy mi tak szybko strony przeleciały.
W książce mamy mało dialogów i dużo rozmyślań głównej bohaterki i Madison. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani.
Autorka porusza ważny temat porwań i zaginięć dzieci. Myśli Madison były dla mnie zadziwiające. Jak sobie dziecko radziło z tym co przeżywała.
Pomimo tego, że mniej więcej w połowie książki miałam swoje przypuszczenia, które się sprawdziły, książkę czytało się świetnie, a rosnące napięcie było do ostatnich stron.
Podsumowując jest to bardzo emocjonalna, jak dla mnie książka z bardzo ważnym tematem. Książka czyta się wręcz sama, a do samego końca jest się nie pewny swoich...

× 1 | link |
@esclavo
2021-07-08
8 /10
Przeczytane

Zima. Ciężki klimat. Przytłaczająca atmosfera. Porwana dziewczynka. Brak nadziei. Oszczędność w słowach. Tak można na szybko wypunktować najważniejsze cechy tej historii. Jest to opowieść o Madison, o Naomi, o ludziach żyjących w ciężkich, mroźnych warunkach. I w takiej niesprzyjającej codzienności przyjdzie nam się zmierzyć z poszukiwaniem dziewczynki.

Naomi to sławna detektyw, obdarzona dużą intuicją kobieta, która specjalizuje się w odnajdywaniu dzieci. Ma na swoim koncie wiele rozwiązanych spraw, a sukces zawdzięcza swoim doświadczeniom z dzieciństwa. Trudnym i stanowiącym dla niej, i dla nas zagadkę. Będziemy przypatrywać się jej pracy i po delikatnych przesłankach, razem z nią odkrywać brzydką prawdę. Nie jest to łatwa powieść, niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny. Przygnębia, jednak na próżno szukać tu brutalnych opisów, chociaż dzieją się złe rzeczy. Tutaj pierwsze skrzypce gra właśnie ta oszczędność w słowach, która jest bardzo wymowna.

To świetna pozycja z pogranicza kryminału, thrillera i powieści psychologicznej. Delikatna, a równocześnie mocna i wstrzącająca. Dająca do myślenia, brutalnie realna i prawdziwa.

| link |
@mol.nad.molami
2021-09-06
9 /10
Przeczytane

Książka która pochłonęłam w ciągu jednego wieczoru! Bardzo fajnie napisana z dreszczykiem każda kolejna strona sprawiała ze chciałam przeczytać kolejna i dowiedzieć się co będzie dalej co tak na prawdę się tam wydarzyło!! Nie mogę się doczekać drugiej części! I tego gdy poznam traumatyczna historie z dzieciństwa. Polecam

| link |
@aneta.sawicka05
2022-11-15
7 /10
Przeczytane
@Justyna_K
2022-10-22
5 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Niedoczytane lub wymęczone do końca, czyli moje nietrafione książkowe wybory
@lidia411
2022-03-13
8 /10
Przeczytane
LA
2021-09-23
10 /10
@ogrod.ksiazek
2021-09-08
9 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2021-08-18
6 /10
Przeczytane Z biblioteki Sensacja, thriller, horror,kryminał 2021
@madalenakw
2021-08-18
8 /10
Przeczytane
@ilona_m2
2021-07-16
8 /10
Przeczytane
@moj.ksiazkowy.raj
2021-05-27
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Oto, czego się nauczyłam: obojętne, jak daleko uciekniesz czy od jak dawna jesteś zaginiony, nigdy nie jest za późno, by dać się odnaleźć.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl