Potencjał erotyczny mojej żony

David Foenkinos
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Potencjał erotyczny mojej żony
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Nowa powieść Davida Foenkinosa, popularnego francuskiego pisarza młodego pokolenia. Bohaterem Potencjału jest Hektor, kolekcjoner wszystkiego: mieszadełek do drinków, patyczków do przekąsek, chorwackich przysłów, kinder niespodzianek, wróżb z chińskich ciasteczek, termometrów, króliczych łapek... W pewnym momencie swego życia Hektor poznaje Brigitte - zakochuje się w niej i sądzi, że miłość uleczy go z manii. Nic z tego. Będzie kolekcjonował chwile, w których jego żona myje okna... Poezja i erotyzm. Galeria niebanalnych postaci i nieprawdopodobne poczucie humoru. ""Trzecia książka Davida Foenkinosa jest kolekcją dobrze napisanych stron, gdzie szaleństwo i dowcip przeplatają się w każdym wersie"" (""Libération""). Potencjał erotyczny mojej żony został już wydany w dziewięciu krajach (Niemcy, Hiszpania, Rosja, Brazylia, Korea, Bułgaria, Rumunia, Grecja, Węgry), gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. David Foenkinos (ur. 1974) - pisarz, scenarzysta filmowy. Opublikował powieści: Entre les oreilles (2002), Siostrzeniec Kundery. O wpływie dwóch Polaków (2002; wyd. pol. Sic! 2005) oraz Potencjał erotyczny mojej żony (2004; wyd. pol. Sic! 2006), który z miejsca stał się bestsellerem. Szukając literackich patronów Foenkinosa, krytycy wskazują między innymi na Philipa Rotha, Paula Astera, Borisa Viana, Milana Kunderę i Witolda Gombrowicza. Stałym motywem jego książek są dwaj Polacy - pojawiają się też w Potencjale..., owładnięci manią ""kolekcjonowania Polaków pojawiających się w powieściach parami"". Pisarz był w 2005 roku gościem festiwalu ""Pory Prozy"", zorganizowanego przez Instytut Książki. Odwiedził wówczas Kraków, Poznań i Warszawę."
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60457-04-7, 9788360457047
Wydawnictwo: SIC!
Stron: 130
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

David Foenkinos David Foenkinos
Urodzony 28 października 1974 roku we Francji (Paryż)
David Foenkinos. Oprócz Siostrzeńca Kundery (Inversion de l’idiotie, de l’influence de deux Polonais, 2002) opublikował także powieści Entre les oreilles (2002) oraz bestsellerowy Le potentiel érotique de ma femme (2004). Jest również autorem scenar...

Pozostałe książki:

Delikatność Charlotte Le potentiel érotique de ma femme Je vais mieux Nasze rozstania
Wszystkie książki David Foenkinos

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Potencjał erotyczny mojej żony nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Babi
2019-11-18
6 /10
Przeczytane 2013

Cytaty z książki

O nie! Książka Potencjał erotyczny mojej żony. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl