Powiedz mi to szeptem

Kerry Anne King
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Powiedz mi to szeptem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Samotna matka, Maisey Addington, nigdy nie spełniała oczekiwań swojej matki. Nie wyszła za mąż, była odrobinę zagubiona w życiu i marnowała swoje wysokie IQ na pracę bez perspektyw. Jedyną rzeczą, która wychodzi Maisey, jest jej relacja z dwunastoletnią córką, Elle… dopóki rozmowa telefoniczna nie niszczy równowagi ich życia. Matka Maisey jest w śpiączce, a starzejący się ojciec musi zmierzyć się z oskarżeniami o znęcanie się i zaniedbanie. Wracając do rodzinnego domu, Maisey musi podjąć rozdzierającą serce decyzję dotyczącą wyboru podtrzymania życia swojej matki lub jej śmierci. Zdezorientowany ojciec zniszczył dokumenty rodzinne, a wśród nich znajdowała się ostatnia wola matki. Szukając odpowiedzi, Maisey odkrywa jedną tajemnicę za drugą, aż trafia na druzgocącą prawdę.

Obsesja Maisey dotycząca rozwiązania rodzinnej tajemnicy zmusza ją do zbadania swoich najmroczniejszych wspomnień oraz jest bodźcem do rozpoczęcia walki z ojcem Elle o opiekę nad nią. Czy miłość Maisey do córki będzie na tyle silna, aby przerwać krąg przemocy i stworzyć dla nich nowy początek?

"Książka jest bogata w emocje. Powiedz mi to szeptem to oszałamiająca opowieść o mrocznych tajemnicach, zapomnianych wspomnieniach i odporności ludzkiego ducha. Powieść szybko wciąga czytelnika, zapraszając na przejażdżkę kolejką górską przez żałobę, tajemnicę oraz tajne wpisy z dziennika. Sercem opowieści jest dwunastolatka, która ma więcej rozsądku niż większość dorosłych, i jej matka, Maisey, która odkryje nie tylko swoją odwagę, ale także siłę w podejmowaniu decyzji. Klub książki musi ją przeczytać!"
Barbara Claypole White, autorka bestselleru "The Perfect Son"

"Poruszająca i emocjonalnie napięta. Powiedz mi to szeptem to przejmująca historia o rodzinie złamanej przez kłamstwa… i o nadzwyczajnej ofierze matczynej miłości. Kerry Anne King po raz kolejny okazuje się ekspertem od dramatu rodzinnego. Triumf książki."
Emily Carpenter, autorka książek "The Weight of Lies" oraz "Burying the Honeysuckle Girls"

"Kerry Anne King pisze z ogromnym zrozumieniem i współczuciem dla ludzkiej natury, a jej najnowsza powieść, Powiedz mi to szeptem, nie jest wyjątkiem. Sekrety, przez lata skrywane w trosce o dobro rodziny, wychodzą na światło dzienne. Wybory dokonane w przerażających okolicznościach są najbardziej porywającym i druzgoczącym serce wątkiem. Jeden z takich wyborów prześladował matkę Maisey przez całe życie i pozostawił po sobie nieufność oraz niemalże nierozwiązywalną tajemnicę. Maisey potrzebowała bezgranicznej wiary i odwagi, aby podążać za wyznaczonymi wskazówkami, które nie zawsze były proste. Mimo to ta tak bardzo realna i wzruszająca historia pokazuje nam, że warto walczyć do samego końca. Pokochałam tę książkę."
Barbara Taylor Sissel, autorka bestsellerów "Crooked Little Lies" i "Faultlines"
Data wydania: 2019-04-10
ISBN: 978-83-7889-918-1, 9788378899181
Wydawnictwo: NieZwykłe
Stron: 352
dodana przez: WolneLitery

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Godna polecenia

23.06.2019

Muszę powiedzieć, że wydawnictwo NieZwykłe bardzo podoba mi się w tym wydaniu. Ostatnio mówiłam, że kojarzy mi się bardziej z romansami - cofam te słowa, a to pod wpływem powieści "Powiedz mi to szeptem". Jeśli miałabym określić gatunek, w który najlepiej wpasowała się ta powieść, to chyba padnie na obyczajówkę. W szerokim znaczeniu tego słowa.... Recenzja książki Powiedz mi to szeptem

@esclavo@esclavo × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@WolneLitery
2019-04-25
8 /10
Przeczytane

Uwielbiam książki z tajemnicą rodzinną w tle, a ta już po pierwszych stronach wciąga i interesuje. Spotykamy samotną matkę, która otrzymuje telefon z rodzinnego domu. Okazuje się, że jej matka umiera, a o wszystko zostaje oskarżony jej ojciec, którego ona pamięta jako osobę kochającą i czułą. Co naprawdę się tam wydarzyło?
Maisey wraz z córką jedzie zobaczyć co się wydarzyło i spróbuje rozwikłać tajemnicę. W końcu jak jej kochany ojciec może zostać oskarżony o próbę zabójstwa matki? Jego jako człowieka nie poznaje, jest odwodniony, słaby i myli fakty z fikcją. Czy wszystkiemu winna jest demencja?
Na jaw wychodzą kolejne fakty, w domu znajduje dokumenty, których jej ojciec próbował się pozbyć. Jej matka coś chciała ukryć i zapomnieć o swojej przeszłości. Maisey powoli dochodzi do tego co wydarzyło się tam naprawdę.
Książka jest bardzo smutna i przepełniona rodzinną tragedią. Autorka porusza bardzo dużo ważnych kwestii z jakimi możemy się zmagać. Sporo tutaj o demencji, o starzeniu się, opuszczeniu oraz o przemocy domowej. Widzimy jak wielki może mieć ona wpływ na czyjeś całe życie.
Podoba mi się również jej narracja oraz wstawki z przeszłości, a dokładniej z pamiętnika matki Maisey. To one pomogą nam rozwikłać tą tajemnicę i zobaczyć jak wyglądała jej przeszłość.
Ja jestem pozytywnie zaskoczona i jest to książka, którą na pewno będę polecała innym osobom. Mocna obyczajówka, która daje nam do myślenia i skłania nas do refleksji!

| link |
@karolina92
2020-05-25
Przeczytane

27/52/2020
#powiedzmitoszeptem @wydawnictwoniezwykle
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ⭐️⭐️⭐️⭐️
10/10
Powieść poruszająca trudną kwestię przemocy domowej. Powieść o odnajdywaniu w sobie siły by przeciwstawić się złu, przemocy wypływającej od najbliższych osób, o nadziei na nowe, lepsze życie, o odwadzę, która kryje się w każdym z nas, o odbudowywaniu relacji rodzinnych, o tajemnicach, które trzeba odkryć, by poznać siebie i móc stać się naprawdę wolnym i pewnym siebie, o przyjaźni, miłości, o sile jaką jest rodzina. Wzruszająca książka, szczególnie fragmenty z Dziennika Leah, matki głównej bohaterki Maisey. Polecam, mnie poruszyła. Moja ocena to 10/10 ❤

| link |
@karsob85
2020-04-23
7 /10
Przeczytane
NI
2019-06-22
7 /10
Przeczytane
@esclavo
2019-06-19
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Powiedz mi to szeptem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl