Powietrzne okręty

Martha Wells
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Powietrzne okręty
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Ile-Rien czeka nieuchronny upadek. Niegdyś kwitnący, kraj ten stał się obecnie obiektem ataków Gardier, tajemniczego nieprzyjaciela, którego statki powietrzne pojawiają się nie wiadomo skąd i uderzają bez ostrzeżenia. Wszystkie rodzaje broni, jakie mieli w swym arsenale najlepsi czarnoksiężnicy Ile-Rien okazały się bezużyteczne... te, w których wykorzystuje się magię zostają natychmiast wykryte przez wroga i pozbawione mocy, zaś konwencjonalne uzbrojenie ulega autodestrukcji. Ostatnią nadzieją oblężonego królestwa magii staje się dziecinna zabawka. Niewielki ten przedmiot został wykonany ku rozrywce dwunastoletniej wówczas Tremaine Valiarde przez jej wuja Arisilde, największego z czarnoksiężników Ile-Rien. Jednak mag ów, który, razem z niesławnym ojcem Tremaine, Nicholasem, odkrył nadchodzące zagrożenie ze strony Gardier, i stał się ich pierwszą ofiarą, zdołał przekazać kuli moc dającą możliwość pokonania najeźdźcy. A teraz, po kilkunastu latach urządzenie to znalazło się w rękach młodej kobiety, nie posiadającej ani odpowiedniej wiedzy, ani umiejętności, które pozwoliłby jej skorzystać z tej magicznej potęgi. Pierwsze próby dają katastrofalne rezultaty, gdyż dziewczyna trafia do innego świata, różniącego się od tego, co kiedykolwiek widziała lub mogłaby sobie wyobrazić. W tym strasznym, ale też niezwykłym miejscu, gdzie wiedza o magii znajduje się daleko w tyle za Ile-Rien, szlachetni wojownicy walczą ze złymi czarnoksiężnikami, wygłodniałe demony krążą w poszukiwaniu żeru, a Gardier szykują się do kolejnych ataków... Tremaine musi zgłębić tajemnice kuli... zanim zakończy się powolny proces budzenia się zła.
Tytuł oryginalny: The Ships of Air
Data wydania: 2006-02-14
ISBN: 83-7480-017-8, 8374800178
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Upadek Ile-Rien, tom 2
Seria: Andrzej Sapkowski Przedstawia
Stron: 504

Autor

Pozostałe książki:

All Systems Red Wszystkie wskaźniki czerwone. Sztuczny stan Powietrzne okręty Śmierć nekromanty Łowcy czarnoksiężników Żywioł ognia Artificial Condition Rogue Protocol The Gate of Gods Efekt sieciowy* Exit strategy Fugitive telemetry Home: Habitat, Range, Niche, Territory Protokół buntu. Strategia wyjścia Razor's Edge Stories of the Raksura: Volume I Stories of the Raksura: Volume II The Edge of Worlds The Harbors of the Sun Wiedźmi król*
Wszystkie książki Martha Wells

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Powietrzne okręty aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane Posiadam Safety 2011 i wcześniej
@Beata_
2019-11-11
6 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
EN
@endel
2007-09-24
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Powietrzne okręty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Łowcy czarnoksiężników
Łowcy czarnoksiężników
Martha Wells
6.5/10
Ile-Rien czeka nieuchronny upadek. Ten niegdyś kwitnący kraj stał się obiektem ataków Gardier - taj...
The Gate of Gods
The Gate of Gods
Martha Wells
6/10
Tremaine Valiarde and a small, brave band of heroes ventured into a wondrous new realm on their desp...