Poza czasem. O potyczkach z codziennością

Bożena Kowalkowska
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Poza czasem. O potyczkach z codziennością
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dopełnienie książki Odzyskać czas. Szczere, życiowe i uwalniające historie.

Ta książka wyrosła z błędów i potyczek, które pomimo posiadanej wiedzy i doświadczenia, wciąż nam się przytrafiają. Ale kiedy spróbujemy je zrozumieć, wtedy dopiero poczujemy uwalniającą moc panowania nad własnym życiem. A przynajmniej brak przymusu walczenia z nim.

Uniwersalne złote rady nie istnieją – otoczenie, środowisko, przekonania, sytuacja życiowa, wiek, przeżycia i indywidualny charakter mają ogromny wpływ na trudności w organizowaniu codzienności. I choć nie da się uciec przed własnym życiem, to można uwolnić się od stereotypów na temat tego, co musimy, co powinniśmy, a czego nam nie wolno. Pochłaniamy kolejne poradniki z rzekomo sprawdzonymi wskazówkami, jak osiągnąć sukces, zdobyć pracę marzeń i zorganizować życie tak, by wszystko chodziło jak w zegarku, a jednak ciągle coś nie działa. Zamiast satysfakcji pojawia się tylko frustracja.

Pora obalić dyktaturę czasu i uwolnić się od krępujących stereotypów. Spójrzmy na siebie z empatią, uważnością, otwartością i bez oceny, aby wreszcie móc robić co się chce, co się lubi i jak nam się podoba.

Data wydania: 2021-07-14
ISBN: 978-83-8032-632-3, 9788380326323
Wydawnictwo: Wielka Litera
Stron: 216
dodana przez: chudini0505

Autor

Bożena Kowalkowska Bożena Kowalkowska
Urodzona w 1981 roku w Polsce
Dziennikarka i producentka. Od lat uczy freelancerów, etatowców i pracujących rodziców, jak dobrze planować, żeby mieć więcej czasu dla siebie, bliskich i na swoje pasje. Temat zna od podszewki, bo jako koordynatorka różnych projektów i mama dwójki ...

Pozostałe książki:

Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie
Wszystkie książki Bożena Kowalkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Warto przeczytać!

16.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ta książka nie jest kolejnym, zwykłym poradnikiem, przesyconym tandetnymi poradami, jak wprowadzić w życie organizację i ścisłe schematy. To pozycja ucząca, jak stać się dla siebie dobrym, troskliwym, a w efekcie odzyskać kontrolę i przestać trwonić cenny czas, którego przecież praktycznie ciągle nam brakuje. Autorka funduje czytelnikom masę cenny... {} Recenzja książki Poza czasem. O potyczkach z codziennością

Poza czasem

14.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Bo żeby robić w życiu to, czego się chce, trzeba mieć czas." . Bożena Kowalkowska, autorka poradnika "Odzyskać czas" pokusiła się o napisanie kolejnego. Tym razem ma on jednak formę zbliżoną do felietonu. Jest to dziesięć historii, dla których głównym motywem jest czas oraz próba uwolnienia się od wielu stereotypów. Pani Bożena, jak sama twierdzi... {} Recenzja książki Poza czasem. O potyczkach z codziennością

Moja opinia o książce

Opinie

@gosia_myst
2021-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Poza czasem. O potyczkach z codziennością" Pani Bożeny Kowalkowskiej to niezwykle ciekawa książka która składa się z 10 opowieści w formie felietonów. Łączy je temat czasu, którego wiecznie nam brakuje i sposobów żebyśmy mieli go więcej. A co najważniejsze nie jest to typowy poradnik w którym pokazuje się nam co robić i wytyka nasze błędy. Autorka przedstawia konkretne rozwiązania, które przyniosły jej zamierzony cel. Zresztą sama wielokrotnie podkreśla, iż złote rady nie istnieją ale pokazuje jak niewielkim kosztem można mieć więcej czasu.

„Trzeba pogodzić się z faktem, że zmiana to proces. Proces, który trwa, ma swoje wzloty i upadki, a obowiązkowo wpisany jest weń etap regresu.”

Autorka uświadamia nam że chęć zmian jest procesem, a każdemu z nas zdążają się potknięcia. Nic przecież nie dzieje się od razu. Ale przede wszystkim na własnym przykładzie uświadamia nam jak ważne jest żebyśmy pamiętali o sobie. Pokazuje jak istotny jest odpoczynek zwłaszcza dla naszego zdrowia, że warto korzystać z pomocy innych. Nie musimy być siłaczami, a poproszenie o pomoc to nic złego. Nakreśla jak brak asertywności i nieumiejętność stawiania granic np. w odpowiadaniu na wiadomości powoduje że nie dajemy sobie czasu na odpoczynek. W dobitny sposób uświadamia że często przez odkładanie spraw na później tak naprawdę sobie szkodzimy. Rzeczy do zrobienia się kumulują, a my tracimy motywację do pracy. Zresztą czasem warto odpuścić bo dzięki temu tak naprawdę możemy zyskać ...

{}× 3 | link |
CZ
2021-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

"Poza czasem. O potyczkach z codziennością" - to napisana w bardzo przystępny sposób książka. Autorka w dziesięciu rozdziałach przedstawiła swoje rady, jak można kontrolować swój czas.

"Żyjesz tylko pracą i nie masz czasu na nic więcej? To znaczy, że słabo się w życiu zorganizowałaś, bo praca ponad miarę jest już passe"

Książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób: ważniejsze zdania są zakreślone żółtym kolorem, więc autorka sugeruje nam, że warto na nie zwrócić uwagę. Po każdym rozdziale mamy w kilku punktach zarysowane najważniejsze spostrzeżenia do danego tematu.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, to tylko niecałe 200 stron. Polecam, myślę, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie!

{}× 2 | link |
@Z_fascynacja_o_ksiazkach
2021-07-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@zaczytana_mama_dwojki
2021-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 roku

Cytaty z książki

“Żyjesz tylko pracą i nie masz czasu na nic więcej? To znaczy, że słabo się w życiu zorganizowałaś, bo praca ponad miarę jest już passe”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl