Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny

Mark Sołonin
Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mark Sołonin obala mity i demaskuje kłamsta o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

W ostatnich latach mnożą się grafomańskie dzieła rozpowszechniające "fałszywki historyczne". Mark Sołonin uważa, że środowisko naukowe powinno bardziej zdecydowanie walczyć z tym zjawiskiem, więc swoją najnowszą książkę poświęcił obalaniu mitów i demaskowaniu kłamstw. Opierając się wyłącznie na faktach, logice i zdrowym rozsądku, krytykuje nieudolne zabiegi szarlatanów serwujących publiczności tanie pseudosensacje, godne serialu o Stirlitzu. Analizuje liczne wymysły z epoki radzieckiej i czasów współczesnych - "porozumienie generalne NKWD i gestapo", "tajne rozmowy Stalina z Wolffem w Mceńsku", "plan obrony z 1941 roku", "przerzucanie oddziałów Armii Czerwonej nad kanał La Manche" - i ukazuje obraz wydarzeń, który wyłania się z dostępnych, rzetelnych źródeł.
Tytuł oryginalny: Mozgoimienije
Data wydania: 2013-04-23
ISBN: 978-83-7510-977-1, 9788375109771
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Historia
Kategoria: Historia Europy
Stron: 368

Autor

Mark Sołonin Mark Sołonin
Urodzony 29 maja 1958 roku w Federacji Rosyjskiej (Samara)
Mark Siemionowicz Sołonin, ros. Марк Семёнович Солонин) – rosyjski pisarz i publicysta historyczny. W latach 1987–1991 działacz opozycji demokratycznej w ZSRR. Jego twórczość jest związana z frontem wschodnim II wojny światowej, na którym walczył w...

Pozostałe książki:

22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana 23 czerwca - Dzień "M" 25 czerwca. Głupota czy agresja? Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza Jak Związek Radziecki wygrał wojnę
Wszystkie książki Mark Sołonin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl